Jak byli naši cestovatelé spokojení?

Ester a Radim

Březen 2024

Zadání pro naše další cestování jsme měli pouze přírodu, plno zvířat a minimum turistů. V této době téměr nemožné, ale ne nereálné. Stejně jako plno dalších jsme prvotně ani nevěděli, kde přesně Sumatra je, ale po prvotním získání informací a schůzce s Lenkou jsme měli jasno, v březnu letíme na 3 týdenní dobrodružství. Lenka nám perfektně pomohla s kompletním itineářem, kdy jsme chtěli, co možná nejvíce cestovat a vidět co nejvíce krásných míst. Pokud hledáte opravdové dobrodružství, přírodu, jakou znáte pouze z dokumentů, minimum turistů a autentičnost místa, musíte mít jasno.
Návštěva deštného pralesa byla nutností a my se rozhodli strávit rovnou 4 noci přímo v džungli. Po příletu nás přivítala Lenka s jedním z průvodců - Alim. Odsud, z hlavního města Medanu jsme již pokračovali do Bukit Lawang, odkud jsme začínali trip do džungle a kde nás čekal druhý průvodce, parťák Aril. Pokud máte, stejně jako my obavu z toho, že budete celý pobyt právě s průvodci, vše dejte stranou. Právě oni dodali našemu výletu tu pravou šťávu a nebýt jich, neužili bychom si vše ani z půlky. Ali s Arilem mají naprosto neuvěřitelné znalosti ekosystému a to, co nám ukázali přímo v pralese bylo dech beroucí. Jako milovníci přírody jsme čekali hodně, ale toto bylo o několik tříd jinde. Trek nebyl jednoduchý, ale hned první setkání tváří v tvář s orangutany, včetně orangutaní maminky s miminkem bylo něco neskutečného. To vše ve volné přírode, v jejich domově. Kluci v pralese vyrůstali a znalosti všeho mají opravdu neskutečné. Nedotčená příroda s neuvěřitelnou obsádkou fauny a flóry, koupání pod vodopády, noci v moskytiéře za zvuků nočního pralesa jsou něco, co nedokážeme ani vyjádřit. Rozhodně se jednalo o největší zážitek v našich životech a každý, kdo miluje přírodu musí právě na toto místo. Stopování tygrů, pozorování plachých hornbillů s raftováním řeky zpět bylo jen třešničkou už tak sladkého dortu.
Pokračovali jsme napříč ostrovem k vulkanickému jezeru Lake Toba, po cestě navštívili místní kmeny, sloní observatoř a ochutnali úplně vše - luxusní “koppi ti da gula” a ovoce na každém rohu. Kluci nám vždy vše pečlivě vysvětlili a vybrali to nejlepší. Vždy je přece jen lepší, když Vám pomůže někdo místní. Návštěva kmenu, kde se ještě nedávno praktikoval kanibalismus byl velmi zajímavým cestováním do minulosti. Následný přesun do přístavu na pozorování krokodýlů a přesun do ostrovního ráje speeboatem bylo něco, kdy jsme si ani nedokázali po pralese představit ještě něco krásnějšího.
Příjezd byl ještě větším překvapením. Na několika okolních ostrovech včetně našeho, kde jsme strávili čtyři noci téměr nikdo nebydlí. Písečné pláže, průzračná voda, nedotčená příroda a opět naprosto pozitivní přístup všech lidí byl samozřejmostí. Nerušeně jsme si užívali dokonalé západy slunce. Po dobu na ostrovech jsme vyrazili na výlety na okolní ostrovy, šnorchlovali, lovili ryby, navštívili želví inkubátor a užívali si něco, co na moc místech planety už není.
Po cestě zpět na pevninu, návštěva nejvyššího vodopádu v Indonésii a následný rafting divoké řeky byl téměř konec našeho putování.
Nedokážeme popsat, jak krásné chvilky jsme zažili a co vše v nás návštěva Sumatry zanechala. Víme jedno, určitě se vrátíme! A Ali s Arilem u toho s námi musí být.
Abychom ale popsali vše tak, jak reálně vše bylo, nestačí slova, ale toto se musí zažít. Rádi bychom se ještě zmínili o odvrácené straně. I zde, v těchto krásných končinách, kde jsou zvířata a rostliny doma je mnoho pytláků a státní systém relativně hodně ničí tato krásná místa. To vše spojené se slabou ekonomikou je něco, co je naprosto nutné chránit. Záchranu tygrů zde na Sumatře podporujeme již několik let, ale po návštěvě jsme si teprve uvědomili, že je nutné si přírody vážit ještě více a podporovat ty, kteří vše dělají s láskou a na vlastní náklady ve svém čase.
Děkujeme Lence, Alimu a Arilovi za authentic traveling, bylo to naprosto dokonalé. Čekali jsme hodně, ale tyto tři týdny vše několikanásobně překonaly. Simply horas ❤️

Jeannette a Mára

Únor 2024

Velmi krásně děkujeme Simplyhoras za opravdu nádherné dny strávené na Sumatře a přilehlém malebném ostrůvku v Indickém oceánu. Již od prvních momentů, kdy jsme se setkali s Lenkou, Alim a Arilem v letištní hale v Medanu po příletu na Sumatru, začalo naše úžasné dobrodružství. V Bukit Lawang jsme zavítali na několik dní doprostřed džungle a to, co jsme zažívali, bylo dechberoucí. Všechna ta nádherná fauna a flóra nás uchvátila. Koupali jsme se ve vodopádech, tajil se nám dech při setkávání s orangutany a dalšími nádhernými stvořeními tohoto kouzelného místa. Večery jsme trávili pod hvězdnou oblohou a poslouchali živoucí písně džungle. Po celou tu dobu se o nás, doslova “jako o miminka” starali naši dva průvodci, připravovali výborné jídlo, vůbec netušíme, kde vždy z tak malých batohů vyčarovali všechno to lahodné a šťavnaté ovoce. O všem, co nás zajímalo nám vyprávěli, byla opravdu legrace. Jejich zkušenosti jsou fascinující. Ali je dokonce synem šamana. Takže jsme načerpávali z jeho moudrosti a propojením s džunglí.
A zpáteční cestu z džungle jsme sjeli po řece Bohorok na raftech. Prostě jedno velké úžasné dobrodružství. Na cestě do přístavu Singkil jsme měli momožnost zhlédnout běžný život na Sumatře a spatřit bájné největší vulkanického jezero Toba a nechat se osvěžit kapkami z obřího vodopádu Sipiso Piso. Opět úchvatné scenérie. Poté jsme se přesunuli lodí na překrásný ostrov souostroví Pulau Banyak a začala další část naší nádherné cesty. Panenský ostrov, který nás hned v úvodu našeho relaxu pohostil svými dary, takže Welcome drink z kokosoveho ořechu byl prostě svým osvezením a lahodností nezapomenutelný. Tyrkysová voda Indického oceánu plná nádherných mořských živočichů, ryb, krabů, mušlí. Pozorujete delfíny, malé žraločky, želvičky, překrásné západy slunce nad oceánem. Každý den jíte dary moře a kocháte se tím vším krásným, tím, že jste na tak kouzelném místě a opět bez turistů, bez davů, bez lidí, prostě sami. Nádherný ostrůvek u Sumatry se přímo svým fluidem a kouzlem nedotčeným civilizací nabízí k praktikování jógy, meditací a relaxací. Právě tady a teď v přítomném okamžiku. Jsem vděčná. Asi největším benefitem jsou opravdu zkušení a krásní lidé, kteří vás tímto dobrodružstvím provedou. Děkujeme z celého srdce Lence, Alimu a Arilovi ze Simply Horas. A v neposlední řadě mě velmi nadchl jejich přístup k edukaci dětí, k záchraně přírody a endemických zvířat Sumatry. Je opravdu znát, že vše dělají srdcem, a proto se mi tímto životním dobrodružstvím na Sumatře splnil můj krásný dětský sen. Určitě se rádi vrátíme, na Sumatře jsme nechali kus svého srdce. Děkujeme. Trimakasi 🙂 Jeannette a Mára

Roman

Leden 2024

Cestování po Sumatře se Simply Horas bylo jedním slovem FANTASTIK! Lenka se od samého začátku postarala o všechny detaily, komunikace byla pohotová, na cestu nás dokonale připravila a my mohli vyrazit bez zbytečných starostí a cestovního stresu. Program na Sumatře předčil naše očekávání, každý den byl plný nových zážitků, chutí, vjemů i informací. Tým Simply Horas nám umožnil objevit úplně nový svět. I když ne každý z nás uměl anglicky, nebyl to nakonec žádný problém, s klukama jsme si perfektně rozuměli. Co bych opravdu rád vyzdvihl je, že Sumatra opravdu není přehnaně turistická země, za celé 3 týdny jsme nepotkali žádné další zahraniční turisty a měli jsme tak možnost nasávat autenticitu Sumatry plnými doušky. Děkuji moc Lence, Alimu a Arilovi, že se společně postarali o nezapomenutelný zážitek! Roman

Radim a Marta

Září 2023

Chceme touto cestou moc poděkovat SIMPLY HORAS, jmenovitě pak Lence, za naprosto úžasné tři týdny strávené na Sumatře! Všechno bylo skvěle připravené a zorganizované přesně podle našich přání. Průvodci ALI a ARIL jsou skvělí chlapi s velkým srdcem a smyslem pro humor. Byli vždy dochvilní a v dobré náladě, připravení s čímkoliv pomoct a cokoliv zařídit. Místní podmínky znají dokonale. Když už jdete s někým přespat do džungle, musíte těm lidem věřit. A to opravdu nebyl problém. Vzhledem k tomu, že jsme už podobným stylem cestovali několik týdnů po Madagaskaru, nebyla pro nás Sumatra tak velký kulturní šok. Zvykali jsme si jen chvilku na podnebí, časový posun a chaotický provoz levostranných cest. Dny byly plné zážitků a nových přátelství, které nám už zůstanou. Sumatra se nám prostě zaryla do duše.
Pokud nechcete trávit dovolenou jen poleháváním na pláži s knížkou nebo mobilem, ale máte rádi trošku dobrodružství, přírodu a lidi, zahoďte předsudky a jděte do toho! Poznáte skutečnou realitu místního života, ne jenom nablýskané pozlátko hotelů. A na tu pláž nakonec dojde taky 🙂

Jana s rodinou

Červenec 2023

Moc děkujeme za nezapomenutelnou dovolenou, skvělou organizaci a ochotu měnit na poslední chvíli itenerář. Ceníme si velmi osobního přístupu a bezchybného plánování. Spolupracujete se skvelými lidmi a dovolenou s nimi (s vámi) bych doporučila všem svým přátelům. Ali nám jako průvodce vždycky vyšel vstříc a čas strávený s ním naprosto přesáhl rámec očekávaného. Z destinací se nám asi nejvíce líbil Bukit Lawang, příště bychom možná vynechali Hot Springs. Palambak byl úžasný, zejména díky Rahmanovi a Nur, kteří umožnili našim dětem i nám prožít jedinečnou dovolenou (rybaření, výroba oleje…). Kdo by hledal dovolenkovější atmosféru a vyšší komfort, doporučila bych asi MB rezort Palambak. Děkujeme!

Sabina Sýkorová

Únor 2023

SUMATRA...hodně lidí ani netuší kde to je, já jsem to vždycky věděla naprosto přesně, vždycky to byl takový můj cestovatelský sen, ale furt tam bylo nějaké ALE...no a pak jsem potkala Lenku. Lenka má na Sumatře druhý domov, zná tam místní lidi, ví co, kde, kam, kdy, jak... Nebylo co řešit. Cesta v pohodě, z toho jedenáctihodinového letu jsem spala asi 8 hodin, pak nějaké ty přestupy, přejezdy a časové posuny a byli jsme v džungli. Seznamovačka s našima průvodcema proběhla skvěle, měla jsem totiž "firewater" a to je vždycky potěší, od té doby jsme byli kamarádi 🙂 Když jsem pak poprvé viděla orangutana ve volné přírodě, měla jsem slzy v očích, NÁDHERA! Trek do džungle, spaní v divoké přírodě, sprcha pod vodopádem, rafting na řece, nocování v jeskyni, koupání se slony, sopky, ochutnávání místních specialit, návštěva trhů a prohlídka původní vesnice se žvýkáním betelového listu. Říkala jsem si, že nic lepšího už snad ani nemůže přijít. Přišlo. OSTROVY!!! Nádherné opuštěné panenské ostrovy bez lidí. Nejkrásnější, divoký a civilizací nedotčený ostrov Palambak, láska na první pohled. Neskutečné západy slunce, pláže jak z Photoshopu, divoký podvodní život, rybaření, plavání, bílý písek konzistence hladké mouky, miliony odstínů modré vody. Po jeho návštěvě jsem musela zásadně přehodnotit žebříček svých TOP ostrovů na světě. Ostrov Tailana byl už jenom taková třešnička na dortu s tak čistou vodou, že se dalo klidně šnorchlovat bez použití šnorchlu. Můj splněný sen. Takže lidi, na nic nečekejte a plňte si ty sny, protože jako kolikrát tady na tom světě ještě budeme? Stačí napsat Lence a vaše cestovatelské sny jsou o krok blíž. Děkuju Lence, za to, že mě ten můj sen pomohla splnit a děkuju nejlepšímu klukovi na světě Ondrovi, že se za to na mě moc nenasral. Sába

Recenze Sumatra Simply Horas

Helča Bagárová

Duben 2023

Jestli hledáte jedinečné okamžiky, perfektní zážitky a aktivní dovolenou, tohle je pro vás to pravé ořechové. Celý program na dovolenou byl perfektně připravený od skvělé Lenky, která splnila veškeré mé očekávání až nad rámec. Naši skvělí průvodci - Ali a Aril nám vše ukázali, postarali se a o všem nás informovali. Nenudili jsme se ani večer u pivka. Nemusíte mít perfektní angličtinu, s kluky si budete rozumět. Po celou dobu dovolené jsem byla v naprostém úžasu. Měli jsme možnost vyzkoušet místní kuchyni, potkat spoustu milých lidí, obdivovat nejen úchvatné výhledy, ale i krásy měst. Jeden z nezapomenutelných zážitků bylo spaní v džungli a pozorování divokého orangutana. Pro mě asi nejvíce srdcový zážitek byl výstup na Gunung Sibayak, což je vulkán kousek od města Berastagi, kde jsme plnými doušky hltali ranní rozbřesk hned vedle kráteru. Mám spoustu vzpomínek a doufám, že tohle není můj poslední výlet na Sumatru. Terima kasih (Děkuji) Helča

Recenze Sumatra Simply Horas

Bětka Horáková

Duben 2023

Máte rádi výzvy? Potom vřele doporučuji výlet se Simply Horas na krásnou, ale divokou Sumatru. První dojem ze Sumatry byl obrovský kulturní šok. Nicméně díky pomoci naší průvodkyně Lenky se nám podařilo vystoupit z naší komfortní zóny velice rychle a mohli jsme se ponořit do dobrodružství a adrenalinových výzev v Indonésii.
Jedním z mých nejoblíbenějších zážitků bylo prozkoumat prales, kde jsme spali pod širým nebem a daleko od civilizace. Mohli jsme si vychutnat krásu přírody plnými doušky. Dokonce jsme měli to štěstí a mohli jsme si z blízka prohlédnout vzácné orangutany.
Další ze silných zážitků bylo odpolední koupání se slony. Člověk si neuvědomí, jaké to je impozantní a nádherné zvíře, dokud jej nevidí na vlastní oči. A I když se jedná o lehce komerční záležitost, byl vidět krásný a láskyplný vztah založený na úctě a důvěře mezi cvičiteli a slony. Návštěvu nám zpestřilo také rozpustilé slůně, které dostálo přirovnání "slon v porcelánu" a dovádělo jako rozpustilé štěně.
V Medanu jsme měli možnost se setkat se všemi možnými kulturami, které se na Sumatře vyskytují. I když každé náboženství má striktní pravidla, dokážou se navzájem respektovat.
Místní obyvatelé byli velice vstřícní a přátelští. Podělili se s námi o své jídlo ale i o přístřešek. Vyprávěli nám své životní příběhy a spolu jsme se večer zasmáli nad místním pivem.
Celým tímto dobrodružstvím nás provázeli průvodci Ali a Aril, kteří nám poskytli mnoho informací jak ohledně divoké přírody, tak i o ohledně tradic a obyčejů místních obyvatel. Celý náš itinerář byli schopni přizpůsobit nejenom našim potřebám, ale i nevyzpytatelným vlivům počasí.
Pokud máte rádi výzvy, dobrodružství a rádi poznáváte nové věci. Pak vřele doporučuji tento nezapomenutelný výlet, ze kterého si odnesete spoustu zážitků a hezkých vzpomínek.
Lenka nám opravdu zařídila dovolenou snů 🙂

Recenze Sumatra Simply Horas

Roman a Radka

Leden 2023

Za nás oba to bylo nezapomenutelných 10 dní v džungli na Sumatře a na plážích Palau Palambaku, které jsme s našimi průvodci Alim a Arilem zažili. Zážitky to byly krásné a také silné; nádherná džungle (ať už cestou z kopce nebo do kopce), setkání s orangutany, makaky, paviány, měsíční zmijí, tukany... odpočinek, šnorchlování a rybaření a pustém ostrově a také cestování po sumaterských silnicích (opravdu silný zážitek ). Těch deset dní bylo úžasných, stejně jako servis našich průvodců. Jen doporučuji upozornit všechny cestovatele, že na území Aceh není jednoduché sehnat slušné jídlo, restauraci, ubytování a žádné pivo! V džungli se nám líbilo přespání a jídlo, které bylo snad úplně to nejlepší co jsme měli na celé Sumatře. Ještě jednou díky za úžasnou dovolenou. R+R

Recenze Sumatra Simply Horas

Mirka s rodinou

Prosinec 2022

Chtěli bychom moc poděkovat Lence za zařízení našeho pobytu na pár dní na Sumatře. Vše fungovalo skvěle, před příjezdem jsme od Lenky dostali hromadu informací a zvládla odpovídat i na naše speciální otázky 🙂 Poslala nám detaily ohledně ubytování, dala nám na výběr, jak chceme čas na Sumatře trávit a doporučila, co by pro nás bylo vhodné. Obrovský dík patří také dvěma skvělým průvodcům. Ali a Aril jsou prostě boží. Úsměv od rána do večera, splnili nám každé naše přání, pořád se ptali, jestli jsme spokojeni a za jízdu na skútrech by zasloužili metál. Byli trpěliví a naše ztracené kufry leteckou společností nám dovezli až na ubytování dokonce ve 3 hodiny ráno a v dešti. To byla opravdu mega služba ve chvíli, kdy jsme byli dva dny úplně bez věcí. Cestujeme hodně po celém světě, takže můžeme rozhodně srovnávat a služby v podání Lenka, Ali a Aril jsou TOP. Děkujeme!

Recenze Sumatra Simply Horas

Kateřina Le Fichoux

Červenec 2022

Cesta po Sumatře byla pro nás se 2 dětmi velké dobrodružství. Naprosto jedinečná byla cesta džunglí, naši průvodci se nám neustále věnovali ve snaze nám ukázat rostliny i zvířata, kterých by jsme si sami těžko všimli. Viděli jsme tak nejen orangutany, ale i třeba dikobraze, mambu zelenou anebo brloh tygra. Děti si průvodce rychle zamilovali, takže v ně měli plnou důvěru a ničeho se nebáli. Vylety na motorkách v terénu si maximálně užili. Výstup na sopku Sibayak, putování k lidojedům a další neobyčejné zážitky zaručili, že tato expedice nám dlouho utkví v paměti. Závěrečné lenošení na ostrovu Palambak bylo moc příjemné, kdy se opravdu nedalo nic moc dělat , takže procházky po pláži, rybaření a koupání v tyrkysové vodě byla krásná náplň posledních pár dnů. I tady jsme měli štěstí a viděli želvy, malé žraloky a v písku jsme našli zasypané obří mušle velké jako umyvadla, kterých tu bylo nespočetně. Pro Evropana ještě ráj. Stálo by za to prozkoumat Sumatru víc, je nádherná. A bez Lenky by to nešlo , se vším poradila, a cestu nám perfektně zařídila a 24 hodin denně byla k dispozici. Moc doporučuji!! Katka s rodinou

Recenze Sumatra Simply Horas

Libor Ševčík

Říjen 2019

Je to již téměř měsíc, co se naše čtyřčlenná partička (Libor, Žaneta, Anička a Petr) vrátila ze Sumatry. Celou tu dobu marně přemýšlím, co napsat, co na to vlastně říct. Těch krásných zážitků bylo tolik, že se dá slovy jen těžko vyjádřit, jak úžasné tři týdny na Sumatře za sebou máme a jak úžasné prostředí Sumatry je. Mohl bych vyprávět hodiny a stejně bych neuměl vyjádřit své pocity z této cesty. Jsou prostě věci, na které slova nestačí a musí se zažít. Chci tedy alespoň touto cestou moc poděkovat Simply Horas - Autentic Traveling a především Lence za výborné naplánování naší cesty a celého programu při pobytu na Sumatře. Je fakt, že za celé tři týdny pobytu jsem nenašel chybičku a to jsem poměrně rozmazlený starší kluk ?. Musím také velmi vyzdvihnout naše dva Sumaterské průvodce, Aliho a Arila i když slovo průvodce mi v jejich případě připadá spíše jako nadávka. Tito dva místní kluci pro nás byly spíše kamarádi, učitelé, ochránci a pomocníci, byli nám k dispozici po celou dobu 24 hodin denně a v jejich přítomnosti jsem se cítil naprosto bezpečně a komfortně. Nic nebyl problém. Děkuji kluci. Mnoho lidí se mě po návratu ptalo na negativa této cesty. No co k tomu říct. Sumatra je prostě svá se vším všudy a stejně jako všechny státy světa má jistě i svá negativa, pro někoho taková, pro jiného jiná. Sám za sebe si dovolím tvrdit, že negativa Sumatry jsou dána spíše naší Evropskou rozmazleností než Sumatrou jako takovou. Sumatra má příjemné obyvatele, nádhernou přírodu, krásné vnitrozemí i ostrovy a hlavně je jiná než komerční státy světa. Myslím, že tohle opravdu stačí, aby to chtěl člověk vidět a zažít. Říka se, že všude dobře, ale doma nejlépe. Ano, těšil jsem se domů, ale když jsem poslední den balil svých pár švestek, přistihl jsem se nad myšlenkou o dalším pobytu na Sumatře. Takže volba je jasná a pokud to bude možné, určitě se na Sumatru ještě podívám, Sumatra je totiž jiná než ostatní ?.

Recenze Sumatra Simply Horas

Katarína Tibenská

Srpen 2019

Z celého ❤️ veľmi pekne ďakujeme za doteraz najkrajšie a najlepšie dobrodružstvo, ktoré sme s Vami mali možnosť zažiť!!! Dokonale sme si užili nádhernú prírodu,zvieratá, nocovanie v džungli a občas aj "adrenalínové" chvíľky. Ale stálo to všetko za to, tie krásne okamihy a nezabudnuteľné zážitky nám zostanú navždy. A to vďaka Vám! Our dream comes true. Ďakujeme Lenka, si úžasný človek!

Recenze Sumatra Simply Horas

Denisa Czislinská

Srpen 2019

Děkujeme Lence a jejímu týmu na Sumatře za úžasné zážitky. Jsme doma teprve jeden den a stále vstřebáváme, nicméně jsem ráda, že jsem se obrátila přímo na Simply Horas. Vždy se snaží vyřešit jakoukoliv situaci k vaši spokojenosti. Obětavost a laskavost průvodců byla neskutečná.

Recenze Sumatra Simply Horas

Iveta Krejčí

Červen 2019

Tři týdny jsme s přítelem strávili na překrásné Sumatře. Společnost nám dělali skvělí průvodci (Ali a Aril), kteří se vyznají nejen v džungli, ale i na všech místech, které jsme během pobytu navštívili. Vše bylo perfektně zorganizované, díky čemuž jsme stihli vidět opravdu hodně z tohoto krásného ostrova. Pozitivní místní lidé, krásné počasí, úchvatná džungle, nádherné pláže, teplé moře a hlavně žádní turisté! Opravdu relax, jak má být.?? Simply Horas můžeme určitě doporučit. ?

Recenze Sumatra Simply Horas

Pavla Martináková

Duben 2019

Pokud rádi cestujete, tak Simply Horas - Lenku a její tým určitě doporucuju. Na Sumatře jsme prožili 12 nezapomenutelných dni. Úchvatná cesta pralesem, dechberouci sopka , krasne moře a pláž , netopýři jeskyně, jízda na raftu, mega hrozné cesty , proklate palmy, komáři, přírodní lék od Aliho na můj podrážděný zlucnik, výtečná hostina v pekárně u Evi, skvělí lidé .... proste směs všeho dobrého i méně dobrého , co přináší život v jiné zemi. Byl to opravdu Authentic traveling se skvělými průvodci . Díky, díky! Přeju Simply Horas mnoho spokojených zákazníků - cestovatelů a ja už se nechávám unášet snem o Chile ...?

Recenze Sumatra Simply Horas

Marta Lišková

Březen 2019

„Sumatra mě naprosto uchvátila, a to tak, že jsem ji musela navštívit již podruhé. Díky Simply Horas jsem poznala spoustu krásných míst a usměvavých lidí. Myslím si, že 'jungle trek' a korálové moře chytne každého za srdce stejně jako mně. Netknutá příroda bez davů turistů. Nejvíc mě dostal 'jungle trek', kde jsem viděla orangutany ve volné přírodě. Bylo to úžasné.“

Recenze Sumatra Simply Horas

Gabka Pagáčová

Duben 2019

Ještě pár let zpátky by mě nenapadlo, že si jednou splním sen a poznám na vlastní kůží indonéskou džungli.
A za to moc děkuji Lence a jejímu týmu a doporučuji těm, kteří ještě váhají!
Průvodci naprosto užasní, kouzelná příroda, spousta krásných zvířat, nocování v divoké džungli a jako trešnička na dortu raft po řece Bohorok. A pro ty, co chtějí krásné písečné pláže a úžasný indický oceán, doporučuji ostrov Palambak – je to ráj na zemi.
Za nezapomenutelný zážitek ještě jednou děkujeme!

Recenze Sumatra Simply Horas

Magdalena Daňková

Duben 2019

Zatím moje nejkrásnější zážitky z cest a to díky Lence a jejímu týmu. Úžasná příroda, lidé a zážitky. Sumatra zůstane v mém srdci navždy, a doufám, že ne naposled. Moc děkuji.

Recenze Sumatra Simply Horas

Petra McNeill

Říjen 2019

Moc moc děkujeme, za to co se nám umožnilo zažít a to díky vám. Okusit tak nádhernou přírodu, zvěř, moře na vlastní kůži, to nelze na moc místech planety. Návrh poznat kulturu, jídlo a lidi nám otevřelo v mnoha věcech oči, adrenalin u spousty aktivit se během pobytu mění v drogu. A to jen díky vám a dvěma úžasným průvodcům! Velké díky Lence Hauerlandové a Simply Horas-Authentic Traveling.

Chcete zažít dobrodružství na Sumatře?