Sumatra: Sedm sopečných – cesta do vnitrozemí

Vydejte se s námi do bujných, chladnějších vulkanických kopců, poznejte údolí a kaňony, rozhlédněte se po zelenající zvlněné krajině, navštivte s námi tradiční vesnice, objevte původní batackou kulturu a zaplavte si v obrovském vulkanickém jezeru. Projděte se v kávových či čajových plantážích, natrhejte si pomeranče přímo ze stromu a poznejte krásu sumaterských vulkánů!

Prožijte dovolenou kombinující:

  • SOPKY
  • VODOPÁDY
  • SOPEČNÁ JEZERA
  • DOMORODÉ KMENY
  • KULTURU
  • ÚDOLÍ A KAŇONY
  • PANENSKÉ OSTROVY
  • TREKY DO DŽUNGLE

+ Poznání Sumatry svobodnou formou

Jste-li skupinka minimálně dvou nadšenců přírody, sbalte kufry a vydejte se za dobrodružstvím do exotické Sumatry! Cestování s námi je privátní, nikoho dalšího do vaší skupiny nepřidáme.

Uvedená kalkulace zahrnuje nepřetržitou osobní asistenci místních průvodců, nepřetržitou asistenci českého průvodce online či na telefonu, veškeré transfery osobním automobilem, motorkami a speed boat, vstupy do národních parků, vstupy do národních památek, trek do džungle, plnou penzi při pobytu v džungli, plnou penzi při pobytu na ostrovech, ubytování včetně snídaně.

Uvedená kalkulace nezahrnuje zpáteční letenku, cestovní pojištění, očkování, stravování mimo džungli, stravování mimo ostrovy, fakultativní výlety mimo itinerář.

Konkrétní itinerář vaší cesty vám poskytneme po osobní/telefonické/e-mailové konzultaci a upřesnění vašich priorit a přání. Vždy se přizpůsobíme vašim termínům a naše cestování je soukromé. Můžete mít jistotu, že s vámi nebude nikdo cizí, kterého bychom přidali do vaší skupinky.

1) ÚDOLÍ A KAŇONY (přílet do Padangu, pobyt v oblasti Bukittingii, Sianok kaňon, údolí Harau, Gunung Merapi)

Vydáme se do malebné oblasti obklopené horami a údolími. Navštívíme kaňon, jehož 120 metrů vysoké stěny obepínají řeku a rýžová pole. Poznáme údolí, jež je přezdíváno jako Yosemite Indonésie, budeme pátrat po největších květech planety, budeme obdivovat doutnající vrchol nejaktivnějšího vulkánu na Sumatře a když budeme mít štěstí, navštívíme také buvolí závody Pacu Jawi.

2) SOPKY (městečko Berastagi, vulkány Gunung Sinabung a Gunung Sibayak, Lake Toba, vodopád Sipiso Piso)

Poznejte indonéské tradice, starobylou architekturu, doutnající vulkány, vodopády a také průzračná sopečná jezera. Vezmeme vás nasát atmosféru místního trhu s nepřeberným množstvím tropického ovoce a květin. Poznáte pohostinnost místních obyvatel, jejich kulturu a tradiční řemesla. Poznejte tradiční vesnice s pozůstatky původní batacké kultury v podobě velkých dřevěných domů s vysokými střechami a ozdobami z kravských rohů. Ukážeme vám palácový komplex, bývalý domov batackých náčelníků i tradiční domy, které jsou stále obývány.

 

3) OSTROVY (ostrov Palambak, souostroví Pulau Banyak)

Na panenských ostrovech si dopřejete relax na bílých plážích Indického oceánu s průzračně čistou vodou, necháte se pohltit fascinujícím podmořským životem, budete se rozmazlovat v teplých vodách oceánu a budete hodovat na všech pochoutkách, od čerstvých džusů až po mořské ryby či mořské plody.

4) DŽUNGLE (oblast Bukit Lawang, NP Gunung Leuser)

Můžete se těšit na objevování divoké přírody tropického pralesa, pozorování volně žijících zvířat, poznávání rostlin, vodopády, křišťálové řeky, osvěžení v hlubokých lagunách, magické noci za zvuků probouzející se zvířecí říše. Vezmeme vás na výlet za slony, zažijete domorodý rafting i grilování čerstvých ryb na břehu řeky při západu slunce.

5) Zpět do civilizace (Medan)

Po všem tom úžasném sopečném dobrodružství vás vezmeme do hlavní metropole Sumatry, kde poznáte ruch velkoměsta, zajímavou kulturu, obohatíte se dalšími gurmánskými zážitky a připravíte se na návrat domů.

Mešita Medan Sumatra Mešita Sumatra

◄  Další okruhy