Sumatra: Sedm sopečných – cesta do vnitrozemí

Vydejte se s námi do bujných, chladnějších vulkanických kopců, rozhlédněte se po zelenající zvlněné krajině, navštivte s námi tradiční vesnice, objevte původní batackou kulturu a zaplavte si v obrovském vulkanickém jezeru. Projděte se v kávových či čajových plantážích, natrhejte si pomeranče přímo ze stromu a poznejte krásu dvou sumaterských vulkánů!

Prožijte dovolenou kombinující:

  • SOPKY
  • VODOPÁDY
  • SOPEČNÁ JEZERA
  • DOMORODÉ KMENY
  • KULTURU

+ Poznání Sumatry svobodnou formou

Jste-li skupinka 2-5 nadšenců přírody, sbalte kufry a vydejte se za dobrodružstvím do exotické Sumatry!

1) SOPKY (3 dny)

Vydáme se do malebné, vysoko položené oblasti s příjemně chladivým podnebím. V této zemědělské oblasti navštívíme kávové i čajové plantáže, natrháme si ovoce v ovocných sadech, nasajeme rušnou atmosféru na místních barvitých trzích a vystoupáme na jednen ze dvou sumaterských vulkánů.

2) TRADIČNÍ ARCHITEKTURA (1 den)

Poznejte tradiční vesnice s pozůstatky původní batacké kultury v podobě velkých dřevěných domů s vysokými střechami a ozdobami z kravských rohů. Ukážeme vám palácový komplex, bývalý domov batackých náčelníků i tradiční domy, které jsou stále obývány.

3) GIGANTICKÝ VODOPÁD (1 den)

Po cestě k dalšímu cíli našeho putování navštívíme město duchů pod úpatím jednoho z vulkánů, zastavíme se u působivého vodopádu, který patří mezi největší vodopády Indonésie a budeme pozorovat úchvatnou scenérii vulkanických kopců.

4) RELAX NA BŘEHU VULKANICKÉHO JEZERA (3 dny)

Své závěrečné dny strávíme na místě, kde se usadili vlídní křesťané kmene Bataků – na břehu obrovského, temně modrého vulkanického jezera, které se rozkládá vysoko mezi sopečnými vrchy. Danau Toba je svou ohromující rozlohou 1707 km2 největším jezerem v jihovýchodní Asii. Užijeme si vodní radovánky, zúčastníme se tradičního tance Bataků, odpočineme si v hot springs a pochytáme bronz na břehu jezera. Uprostřed úrodných rýžových polí spatříte velké, několikapatrové hroby, kterým se věnuje zvláštní pozornost. Místní nabízí zesnulým cigarety a koláčky jako vyjádření vzpomínky či jako žádost o přízeň. Dozvíte se mnoho o místní kultuře, rituálech i zvláštnostech.

5) Zpět do civilizace (2 dny)

Po všem tom úžasném sopečném dobrodružství vás vezmeme do hlavní metropole Sumatry, kde poznáte ruch velkoměsta, zajímavou kulturu, obohatíte se dalšími gurmánskými zážitky a připravíte se na návrat domů.

Nenechte si ujít další Sumaterské dobrodružství. Můžete navázat dalším balíčkem a užít si Sumatru v ještě jiném rozměru objevování.

◄  Další okruhy