Asijská směs: Východní Timor

Hledáte zemi, která leží mimo turistické trasy? Hledáte zemi kde nepotkáte za celý váš pobyt jediného cizince? Říkáte si, že v 21. století nemůžete zažít autentičnost země protože už všude jsou turisti? Pak se vydejte s námi do Východního Timoru do jedné z nejmladších a nejméně navštěvovaných zemí světa. Ocitnete se v zemi o které většina lidí ani neví kde se nachází. Východní Timor nebo také Timor Leste je bývalou portugalskou kolonií, která se dělí o jeden velký ostrov s Indonéskou provincii – Timor. Po dlouhých letech války a hledání své identity se země postupně otevírá cizincům a s námi můžete projet tuto úžasnou zemi. Tato země vám nabídne neuvěřitelné přírodní krásy, bohatou historii a jedinečnou kulturu. Relaxujte na nádherných opuštěných bělostných plážích, prozkoumejte drsné horské vnitrozemí odkud pochází nejlepší káva světa. Vřelá pohostinnost zdejších lidí, kteří neviděli mnoho cizinců je legendární.

Prožijte dovolenou kombinující:

  1. Návštěvu nejmladší země světa
  2. Cestu do nejméně navštěvované země světa
  3. Liduprázdné pláže a ostrovy
  4. Divokou historii
  5. Vnitrozemí, kde roste nejoceňovanější káva světa
  6. Tyrkysové moře s bohatým mořským životem

+ Poznání Asie svobodnou formou

 

Jste-li skupinka minimálně 3 nadšenců

1) Startujeme na Bali (2 dny)

Do Východního Timoru lítají jen tři letadla z třech míst (Bali, Singapur, Darwin), proto začneme náš pobyt na Bali, odkud létají nejlevnější spoje. První dny po dlouhé cestě z Evropy si dopřejete zasloužený odpočinek na legendárních plážích Bali.

2) Vítejte v Dilí hlavním městě Východního Timoru (2 dny)

Poté, co nás čeká trošku dobrodružné přistání na místním letišti, se přesuneme na ubytování. Zbytek dne poznáte centrum nejméně navštěvované země světa. Celé hlavní město jde za pár hodin projít pohodlně pěšky.

3) Cesta na východ (3 dny)

Naše cesta povede z hlavního města na samý východ země. V pronajatém jeepu projedeme přes druhé největší město, kde budete moct obdivovat místní trhy a budovy z dob, kdy na ostrově vládli portugalci. A protože se budeme pohybovat po severním pobřeží, nevynecháme opuštěné pláže s bílým pískem. Vrcholem cesty na východ bude návštěva posvátného a liduprázdného ostrova, který obklopuje průzračné modré moře.

4) Přes vnitrozemí k jižnímu pobřeží (2 dny)

Po tom, co si užijeme liduprázdné pláže, zamíříme do vnitrozemí, kde navštívíme tunely z druhé světové války, jež vybudovali japonci. Cesta přes vnitrozemí je divoká, jelikož zde nevedou asfaltové silnice, za to se vám naskytnou dechberoucí výhledy na místní posvátné hory. Jižní pobřeží rozkládající se u Timorského moře vám opět nabídne opuštěné pláže a nádherné moře.

5) Výstup na posvátnou horu (2 dny)

Z jihu zamíříme zpět do vnitrozemí k nejvýše položené vesnici země, které nám bude sloužit jako základna na výstup na nejposvátnější horu Východního Timoru ze které budeme čekat na epický východ slunce. Celou zemi budete mít jako na dlani.

6) Zpět do hlavního města (1 den)

Naši cestu touto neskutečnou zemí zakončíme v hlavním městě, kde si budete moci nakoupit zdejší suvenýry na místním trhu. Den zakončíme slavnostní večeří.

7) Bali (2 dny)

Po přistání na Bali budeme mít dva dny na to si odpočinout před dlouhou cestou domů. Na milovníky nočního života zde čekají jedny z nejznámějších podniků na světě.

◄  Další okruhy