Asijská směs: Vietnam

Znovuzrozený z popela jako legendární Fénix – Vietnam, který byl po 30 let devastován válkou se náhle v roce 1994 otevřel světu. Vietnam je úžasná země s dech beroucí krajinou, která pádí dopředu velkou rychlostí. Tvar země připomíná draka, symbol síly na dálném východě.

Do Vietnamu proudí čím dál více turistů, s námi však zažijete Vietnam z jiné stránky. Poplujeme mezi dechberoucími vápencovými skalami v 7 přírodním divu světa – v zátoce Ha Long. Pěšky se budeme toulat starými koloniálními uličkami, dvě noci přespíme ve vlaku, který křižuje zemi od severu k jihu nebo zažijeme nezapomenutelné dobrodružství na motorkách, se kterými vás vezmeme přes slavný průsmyk Hai Van. Procestujeme Vietnam zkrátka tak, jak to dělá jen málo kdo.

Prožijte dovolenou kombinující:

  1. Staré koloniální čtvrtě
  2. Poznání sedmého přírodního divu světa
  3. Dálkové cesty vlakem
  4. Dobrodružství na motorkách
  5. Pláže
  6. Vietnamskou válku
  7. Asijské tržiště

+ Poznání Asie svobodnou formou

Jste-li skupinka 2-8 nadšenců …

1) Startujeme v Hanoji (3 dny)

I když je Hanoi hlavním městem Vietnamu, zachovalo si na rozdíl od Ho Chi Mhinova města pravou tvář Vietnamu díky tomu, že je turisty opomíjená. Na každém rohu narazíte na kus historie, Francouzi i Číňani zde zanechali výraznou stopu. Spolu ochutnáme místní speciality jako Egg coffee a vydáme se do jedné ze slavných Beer station na skvělé a levné pivo.

2) Zátoka Ha Long (2 dny)

Tento přírodní div světa a jeho skály tyčící se z moře tvoří neodmyslitelné panorama nejen Vietnamu, ale vlastně celé jihovýchodní Asie. Strávíme noc na lodi, která popluje zátokou, pochutnáme si na místních delikatesách a okoupeme se ve slavné zátoce.

3) Hoi An (5 dní)

Malebné městečko nedaleko Da Nangu nám poslouží jako základna pro výlety do okolí. Nechte se unášet kouzelnou atmosférou původní japonské architektury, dřevěných domečků a kanálů vedoucími městem. Užijeme si odpočinek u moře, prozkoumáme místní malebné rýžové pole a zájemce můžeme zavést do místních slavných krejčovských dílen, kde si necháte během noci za pár stovek ušít oblek na míru.

4) Královské město Hue (2 dny)

K tomuto bývalému královskému městu se společně vypravíme na motorkách přes slavný průsmyk Hai Van, který sehrál důležitou roli při vietnamské válce. Po cestě se zastavíme jak na vrcholu průsmyku tak na místních plážích. V Hue navštívíme bývalé rozlehlé královské město a nezapomeneme ochutnat místní kuchyni. Aneb i samotná cesta je zážitkem.

5) Saigon – Ho Chi Minh (2 dny)

Míříme dál do hlavního města pojmenovaném po slavném Ho Chi Minhu, všichni však znají město pod názvem Saigon. Navštívíme místní trhy, ochutnáme vietnamskou delikatesu – Pho a vydáme se spolu do slavných Cu Chi tunelů, které vybudoval a používal Vietcong během války. Budete si moci vyzkoušet jaké to bylo být zavřený v malém tunelu a čekat na povel k útoku. Pro zájemce je připravena i střelba ze zbraní používaných Vietcongem.

◄  Další okruhy