Asijská směs: Vietnam a Kambodža

Vietnam

Znovuzrozený z popela jako legendární Fénix – Vietnam, který byl po 30 let devastován válkou se náhle v roce 1994 otevřel světu. Vietnam je úžasná země s dech beroucí krajinou, která pádí dopředu velkou rychlostí. Tvar země připomíná draka, symbol síly na dálném východě.

Do Vietnamu proudí čím dál tím více turistů, s námi však zažijete Vietnam z jiné stránky. Poplujeme mezi dechberoucími vápencovými skalami v 7 přírodním divu světa – v zátoce Ha Long. Pěšky se budeme toulat starými koloniálními uličkami, dvě noci přespíme ve vlaku, který křižuje zemi od severu k jihu nebo zažijeme nezapomenutelné dobrodružství na motorkách, se kterými vás vezmeme přes slavný průsmyk Hai Van. Procestujeme Vietnam zkrátka tak, jak to dělá jen málo kdo.

Kambodža

Paradox Kambodže je ten, že je světu známá kvůli grandióznímu Angkoru a hrůznému režimu Rudých Khmérů. Od doby, kdy zde vládli Rudí Khmérové, vládne na celém území klid a každý turista je zde vítán místními s otevřenou náručí.

Vydejte se s námi do dávné minulosti, kdy byl postavený slavný a nádherný Angkor Wat. Přes hrůzy způsobené Rudými Khméry, kteří téměř vyhubili celé obyvatelstvo, až po moderní historii viditelnou v hlavním městě Phnom Penhu.

 

Prožijte dovolenou kombinující:

  1. Chrámy
  2. Poznání sedmého přírodního divu světa
  3. Dálkové cesty vlakem
  4. Dobrodružství na motorkách
  5. Pláže
  6. Vietnamskou válku
  7. Rudé Khméry
  8. Asijské tržiště
  9. Koloniální čtvrtě

+ Poznání Asie svobodnou formou

Jste-li skupinka 2-8 nadšenců …

1) Startujeme v Hanoji (3 dny)

I když je Hanoi hlavním městem Vietnamu, zachovalo si na rozdíl od Ho Chi Mhinova města pravou tvář Vietnamu díky tomu, že je turisty opomíjená. Na každém rohu narazíte na kus historie, Francouzi i Číňani zde zanechali výraznou stopu. Spolu ochutnáme místní speciality jako Egg coffee a vydáme se do jedné ze slavných Beer station na skvělé a levné pivo.

2) Zátoka Ha Long (2 dny)

Tento přírodní div světa a jeho skály tyčící se z moře tvoří neodmyslitelné panorama nejen Vietnamu, ale vlastně celé jihovýchodní Asie. Strávíme noc na lodi, která propluje zátoku, pochutnáme si na místních delikatesách a okoupeme se ve slavné zátoce.

3) Hoi An (5 dní)

Malebné městečko nedaleko Da Nangu nám poslouží jako základna pro výlety do okolí. Nechte se unášet kouzelnou atmosférou původní japonské architektury, dřevěných domečků a kanálů vedoucími městem. Užijeme si odpočinek u moře, prozkoumáme místní malebné rýžové pole a kdo bude chtít může si za pár stovek nechat ušít během noci oblek na míru.

4) Královské město Hue (2 dny)

K tomuto bývalému královskému městu se společne vypravíme na motorkách přes slavný průsmyk Hai Van, který sehrál důležitou roli při vietnamské válce. Po cestě se zastavíme jak na vrcholu průsmyku tak na místních plážích. V Hue navštívíme bývalé rozlehlé královské město a nezapomeneme ochutnat místní kuchyni.

5) Osmý div světa (2 dny)

Vítejte v Kambodži konkrétně v městečku Siem Reap, které slouží jako základna pro výlety do slavného Angkor Wat. Tento chrám postavený nádhernou khmérskou architekturou je mnohými považován za osmý div světa. Do dnešní doby vědci stále objevují další a další chrámy, které byli tímto královstvím postaveny a už tak rozlehlý komplex se rok od roku rozrůstá. Zde pocestujete zpátky v čase, do slavných dob krále Súrjavarmana II.

6) Pohnutá minulost (2 dny)

Málo turistů, asi ze strachu z minulosti, navštíví hlavní město Phnom Penh, jež bylo centrem hrůz odehrávajících se v nedávné době. My však navštívíme jak známou věznici S21 nacházející se v centru města, tak 30km vzdálené vražedné pole, abychom si připomenuli čeho je člověk schopný a jak dokáže být zbytek světa lhostejný kvůli vidině zisku. Ponurá atmosféra těchto dvou míst slouží jako drsný odkaz budoucím generacím.

◄  Další okruhy