Asijská směs: Sulawesi – Yogyakarta – Bali

Mezi Makarským průlivem, Celebeským mořem a Floreským mořem se rozprostírá 11. největší ostrov světa – Sulawesi neboli Celebes. Název Celebes ostrov získal od portugalských kolonizátorů, ovšem pravým jménem byl, je a vždy bude Sulawesi. Má se za to, že název pochází ze složení dvou slov: Sula (ostrov) a Besi (železo) má tak poukazovat na historií ostrova, kdy se z něj ve velkém vyvážela železná ruda z jezera Matano.

Na této cestě objevíte jeden z největších ostrovů světa Sulawesi, kde se ponoříte do těch nejživějších vod na celém světě a proběhnete se po panenských plážích. Na Javě poznáte kulturní centrum celé Indonésie Yogyakartu s její slavnou hudební scénou a jedinečnými hudebními bary, ale také indonéské světově známé chrámy. Závěr cesty věnujeme legendárnímu a pulzujícímu Bali, kde se vydáme po stopách hinduismu a jógy.

Prožijte dovolenou kombinující:

  1. Liduprázdné pláže
  2. Bohatou kulturu
  3. Celosvětově nejznámější místa na potapění
  4. Budhistické chrámy
  5. Sopečné vrcholy
  6. Tradiční kuchyň a další delikatesy

Jste-li skupinka 2–6 lidí…

1) Stylové hudební bary a světové chrámy (4 dny)

Začněte svou cestu na plno! V Yogyakartě vás čekají ty nejúžasnější budhistické chrámy na světě, hudební bary plné stylové hudby od místních umělců, východy slunce na vrcholcích sopek a liduprázdné pláže s divokým a nespoutaným oceánem.

2) Kratičký oddech v Manado (1 den)

Z Yogyakarty doletíte do hlavního města severního Sulawesi – Manado. Ihned po příletu budete moci nasát atmosféru, kterou vytváří společně žíjící křesťané a muslimové.

3) Ráj potápění a tradiční kuchyně nejen z mořských plodů (3 dny)

Ostrov Bunaken je vyhlášeným místem všem potápěčům na světě a má být proč! Jeho vody ukrývají jedny z nejživějších a nejrůznorodějších korálů.

Společně s delfíny, obrovskými želvami, dechberoucími atoly a nezapomenutelnými podmořskými pohledy vás chytne za srdce a už nikdy nepustí. Ostrovní pohoda, delikátní kuchyně a bary dodají tu „třešničku na dortu“.

4) Legendární Bali (4 dny)

Závěr strávíme na legendárním ostrově Bali.

◄  Další okruhy