Asijská směs: Kuala Lumpur – Jáva – Bali

Během této unikátní cesty poznáte vše co vám může Asie nabídnout. Vaše cesta započne v asijské megapoli ležící nedaleko rovníku – Kuala Lumpur. V Kuala Lumpuru se střetává moderní svět s tím původním čehož jsou svědky nejvyšší dovjčata světa Petronas a slavná hinduistické jeskyně Batu Caves. Z Malajsie zamíříte přímo do srdce nejlidnatějšího indonéského ostrova – na Jávu. Na Jávě vás čekají starobylé chrámy, které jakoby byly vytržené z filmů s Indiana Jonesem. Mimo chrámy vás zavezeme na liduprázdné pláže ležící u divokého Indického oceánu. Budete stát na nekonečných plážích a před váma se bude rozkládat nekonečný oceán o čemž svědčí i fakt, že nejbližší pevninou je 7tis km vzdálená Antarktida! Z pláží vás pak čeká pravé dobrodružství během pár dní spolu navštívíme tři nejvýznamější sopky ostrova – Mt. Merapi, Mt. Bromo, Mt. Kawah Ijen. Na konec cesty máme pro vás připravený zasloužený odpočinek na světoznámých plážích ostrova Bali.

Prožijte dovolenou kombinující:

  1. Asijskou metropoli
  2. Starobylé památky
  3. Sopky
  4. Liduprázdné pláže
  5. Relax na ostrově Bali
  6. Večerní život a kulturu v Yogyakartě

+ Poznání Indonésie svobodnou formou

Jste-li skupinka 2-8 nadšenců

1) Startujeme v Kuala Lumpuru (3 dny)

První dny vaší asijské cesty prožijete v tomto multikulturním městě. Slavné věže Petronas – nejvyšší „dvojčata“ na světě, koloniální centrum, čínská čtvrť, indická čtvrť to vše je Kuala Lumpur. Město kde se střetává mnoho kultur a které by vydalo na celého průvodce. S námi se na všechna tato místa vydáte, a když už budeme v Kuala Lumpur, nevynecháme slavné Batu Caves!

2) Yogyakarta (2 dny)

Vítejte v hlavním kulturním městě Indonésie. Yogyakarta slouží jako výchozí bod pro výlety na slavný Prambanan a Borobudur, ale město samo o sobě vás okouzlí svou atmosférou. Skvělí lidé, dobré jídlo a káva, umělecká scéna, nedaleké liduprázdné pláže a mnohem víc zažijete v tomto městě.

3) Borobodur a Prambanan (2 dny)

Borobodur je největší buddhistický památník na světě. Je postaven v blízkosti sopky Merapi na křižovatce dvou údolí. Chrám Borobudur je sestaven z téměř 1 600 000 bloků sopečného kamene, byl zapsán na seznam UNESCO.

Prambanan ležící 17 km severovýchodně od Yogyakarty a několik desítek kilometrů od Borobuduru, je nejvyšší hinduistický chrám světa. Zemětřesení z roku 2006 zničilo většinu chrámu, avšak práce na jeho obnově pokračují dodnes. Chrám leží ve stínu sopky Merapi, která nám připomíná, že ona je skutečným vládcem této oblasti.

4) Pláže jižního pobřeží (2 dny)

Uprostřed naší cesty nabereme síly na plážích s krásným bílým pískem. Večer budete pozorovat nebe poseté hvězdami a mléčnou dráhou, usínat budete za zvuku tříštících se vln.

5) Merapi, Bromo, Kawah Ijen (4 dny)

Během čtyř dnů navštívíte tři sopky, tři skutečné vládce ostrova, sopky, které nemohou být odlišnější. Merapi přezdívaná „Ohnivá Hora“, která ovlivňovala dějiny všech civilizací žijících v její blízkosti. Bromo je posvátnou sopkou Jávy, na ní zažijete nezapomenutelný východ slunce. Sopka Kawah Ijen, známá pro své tyrkysové kyselé jezero, je hlavním centrem těžby síry v celé Indonésii a světa.

6) Světoznámé pláže na Bali (2 dny)

Po téměř dvou týdnech cestování vás čeká zasloužený odpočinek na nejznámějších plážích světa.

◄  Další okruhy