Jižní Amerika: Kolumbie

Kolumbie nemá roční období. Jaro, léto, podzim a zima se spojí jako jeden celek. S nadsázkou lze říci, že se v jedné zemi nachází zemí několik. Je to jedinečná kombinace starých kultur, příběhů, zvyků a tradic, které společně utváří tvář Kolumbie. Od severu k jihu, od východu na západ, narazíte jak na odlišná jídla, tak na odlišné zážitky.

Sdílejte naši vášeň pro Kolumbii. Objevte s námi co vše vám může země nabídnout.

Prožijte dovolenou kombinující:

  1. Přírodu
  2. Místní speciality
  3. Karibik
  4. Španělskou historii
  5. Salsu
  6. Kávové plantáže

+ Poznání Kolumbie svobodnou formou

Cestovní období: Červen až Září + Prosinec až Březen

Jste-li skupinka 2-7 nadšenců …

1. Startujeme v Bogotě (3 dny)

Po dlouhém letu z Evropy si odpočineme v třetím nejvýše položeném hlavním městě světa – v Bogotě. Ať již pěšky nebo na kole, ponoříme se do historie tohoto města a poprvé se seznámíme s místními specialitami.

2. Cali (2 dny)

Krátký vnitrostátní let nás přenese na jih země do Cali – hlavního města Salsy. Projdeme spolu pešky město a jeho historickou část. Zájemci mohou večer vyrazit do místních tanečních škol, kde vás naučí tančit Salsu.

3. Kávová oblast (3 dny)

Autobusem se přesuneme do hor, kde se pěstuje jedna z nejlepších káv na světě. Během pár dní poznáte, jak se káva pěstuje, projdeme se kolem kávových plantáží a také nás čeká výlet k jedné z nejznámějších přírodních památek v Kolumbii.

4. Po stopách narkobaronů (2 dny)

Kolumbie je bohužel také známá svou krvavou drogovou minulostí. A kde jinde bychom toho měli být svědky, než v nechvalně známém Medellínu. Město není hrdé na svou minulost, a tak investovalo nemalé prostředky ke změně své tváře. Ocitneme se tak v krásném městě, které bylo zvolené „nejinovativnějším“ městem světa!

5. Karibik (4 dny)

Míříme dál do přístavního města Carthagena, kde budeme obdivovat slavné španělské hradby, ochutnáme místní speciality a vyrazíme spolu k bílým plážím Karibiku.

6. Zpět do hlavního města (2 dny)

Cestu zakončíme v hlavním městě, kde vyjdeme pěšky do výšky 3300m na zdejší slavnou památku Montserrat.

 

*Konkrétní itinerář cesty a kalkulaci vám můžeme poskytnout až po osobní konzultaci vašich priorit a přání. Veškerou nabídku programu vám můžeme přizpůsobit, prodloužit, vynechat a klidně i po dnech nakombinovat s jinou destinací.

◄  Další okruhy