Jižní Amerika: Kolumbie a Ekvádor

Ekvádor

Ekvádor se nachází mezi Peru a Kolumbií. Ačkoli je nejmenší ze všech andských zemí, nabízí vše, co člověk může očekávat od spojení „příroda a dobrodružství“.

Jeho hlavní město Quito je právem zařazené do seznamu nejkrásnějších měst latinské ameriky. Quito nabízí takový průřez celým Ekvádorem, jelikož zde můžete vyjet na sopku, poznáte historii španělských dobyvatelů, ochutnáte ekvádorskou kuchyni a uvidíte moderní tvář země. Od Pacifiku po Andy, od vysokých sopek po džungli v Amazonii, Ekvádor ve vás zanechá silné vzpomínky.

Kolumbie

Nezaměnitelné atmosféra a úžasná biodiverzita vás čeká v Kolumbii. Existuje 53 přírodních rezervací, oblasti výjimečné přírodní krásy a stovky tisíc ptáků, motýlů a kolibříků, které jsou jen nepatrnou částí obrovské a rozmanité fauny.

Kolumbie nemá roční období. Jaro, léto, podzim a zima se spojí jako jeden celek. S nadsázkou lze říci, že se v jedné zemi nachází zemí několik. Je to jedinečná kombinace starých kultur, příběhů, zvyků a tradic, které společně utváří tvář Kolumbie. Od severu k jihu, od východu na západ narazíte jak na odlišná jídla, tak na odlišné zážitky.

Prožijte dovolenou kombinující:

  1. Přírodu
  2. Místní speciality
  3. Karibik a Andy
  4. Španělskou historii
  5. Salsu
  6. Kávové plantáže
  7. Divokou přírodu
  8. Sopky

+ Poznání Kolumbie a Ekvádoru svobodnou formou

Cestovní období: Červen až Září + Prosinec až Březen

Jste-li skupinka 2-7 nadšenců …

1. Startujeme v Quitu (4 dny)

Po dlouhém letu z Evropy a podle času doletu půjdeme buď na večeři a spát nebo si projdeme okolí. Jelikož se nacházíme ve výšce téměř 3000 m.n.m., musíme dát tělům možnost se aklimatizovat. Malátnost, dehydratace, bolest hlavy jsou jen některé příznaky spojené s nemocí z výšek.

První den tedy věnujeme prozkoumání města a jeho historie. Další dny strávíme přímo na rovníku, jehož název Ekvádor neboli Ěquateur, země nosí.

2. Baňos (3 dny)

Autobusem přejedeme na jih země do městečka Baňos. Jízda autobusem je jako dívat se na přírodovědný film. Během jízdy můžete obdivovat divoké scenérie ekvádorské přírody jako hluboké propasti, majestátní sopky nebo vodopády tekoucí přes hlavní silnici.

Ve městě Baňos si můžete užít přírodu a dobrodružství plnými doušky. Fakultativně si můžete sami vyrazit na 50km cestu na kole, na procházku podél vodopádů, sjíždět divokou řeku nebo zkusit nejznámější atrakci v Ekvádoru – jízda na lanové dráze přes údolí.

3. Quito (2 dny)

Cestou zpět se zastavíme na chvíli v Quitu. Jelikož si naše těla zvykla na nadmořskou výšku můžeme v klidu vyjet lanovkou na zdejší sopku. Lanovka nás během 10 minut vyveze o 1000 výškových metrů výše, do výšky 4 000 m.n.m odtud pak vede trek dále na vrchol

4. Překročení ekvádorsko – kolumbisjkých hranic (2 dny)

Jen málo cizinců překračuje hranice těchto dvou zemí po zemi. My však cestujeme autenticky a tento zážitek si nesmíme nechat ujít! Autobusem přejedeme na sever země, kdy po cestě budete moci obdivovat místní krajinu. Během několika minut nebo hodin překročíme společně hranice a ocitneme se v pohraničním městečku Ipiales, kde strávíme noc.

5. Cali (3 dny)

Dlouhá dobrodružná a malebná cesta autobusem nás dovede do města Cali, do hlavního města Salsy. Projdeme spolu pešky město a jeho historickou část. Zájemci mohou večer vyrazit do místních tanečních škol, kde vás naučí tančit Salsu.

6. Kávová oblast (3 dny)

Autobusem se přesuneme do hor, kde se pěstuje jedna z nejlepší káv na světě. Během pár dní poznáte jak se káva pěstuje, projdeme se kolem kávových plantáží a také nás čeká výlet k jedné z nejznámějších přírodních památek v Kolumbii.

7. Bogota (2 dny)

Cestu zakončíme v hlavním městě, kde vyjdeme pěšky do výšky 3300m na zdejší slavnou památku Montserrat.

* Pro zájemce možnost cestu doplnit o 3 dny v Karibiku

** Konkrétní itinerář cesty a kalkulaci vám můžeme poskytnout až po osobní konzultaci vašich priorit a přání. Veškerou nabídku programu vám můžeme přizpůsobit, prodloužit, vynechat a klidně i po dnech nakombinovat s jinou destinací.

◄  Další okruhy