Asijská směs: Flores

Název dali ostrovu Portugalci v překladu znamená „květina“. Na Floresu se vrátíte zpátky v čase, je to turisticky nedotčený ráj, který vám nabídne autentický pohled na Indonésii. Během svého pobytu se setkáte s obyvateli uctívající starobylé tradice a duchy ostrova sídlící na sopce Kelimutu. Flores je plným právem označován za jeden z nejkrásnějších ostrovů Indonésie.

Hodinu a půl letu od turistických letovisek na Bali se nachází tento skrytý, nedotčený tropický ráj.

Mezi nádhernými zátokami v Maumere a Labuan Bajo se nachází sopka Kelimutu s jejími třemi mystickými jezery, tradiční vesnice v oblasti Bajawa a Ruteng. Na západě ostrova pak leží ostrovy Komodo s legendárními komodskými draky. Naše cesta vás zavede mimo známé turistické trasy – zažijete opuštěné pláže, noční výstup na legendární sopku Kelimutu, místní pohostinné lidi a setkání s ještěry na ostrově Komodo.

Prožijte dovolenou kombinující:

  1. Ostrov Bohů
  2. Místní delikatesy
  3. Sopečné vrcholy
  4. Tradiční vesnice a domorodé kmeny
  5. Komodské draky

+ Poznání Indonésie svobodnou formou

Jste-li skupinka 2–8 nadšenců…

1) Startujeme na Bali (3 dny)

Dopřejte si první dny vašeho pobytu v Indonésii na ostrově Bali. Ať už pěšky, na kole či na motorce, vezmeme vás mimo hlavní turistické trasy a ukážeme vám tak ty pravé krásy tohoto ostrova bohů.

2) Vítejte na ostově Flores (2 dny)

Poté, co vás očaruje krása ostrova Flores, dopřejeme si večerní slavnostní večeři na pláži. Naší pozornosti neuniknou ani tradiční trhy, památky a místní pouliční delikatesy.

3) Pod zářivou klenbou vesmíru (2 dny)

Naše cesta povede přes hory na druhý konec ostrova. Po cestě budeme míjet malebné vesničky kde místní obyvatelé za celý život viděli jen pár cizinců. Budeme pobývat v malebné vesničce obklopené rýžovými políčky, kde se k nebi tyčí sopečné vrcholy, ze kterých v dálce můžete upírat svůj zrak na třpytící se moře. Před úsvitem se vydáme na posvátnou Kelimutu, kde sídlí duchové ostrova. Sluneční úsvit vám odhalí tři hluboká sopečná jezera, která mají každé jinou barvu. Barvy jsou tolik syté, že jezera připomínají kaňky barvy a to tyrkysově modrá, olivově zelená a rezavá. Měsíční krajina na vrcholku dodává celé scenérii nadpozemskou atmosféru.

4) Tradiční vesnice a etnikum Ngada (2 dny)

Atmosféru etnika Ngada nasajeme v poklidném horském městečku, obklopeném zalesněnými sopkami. Navštívíme zdejší tradiční vesnice, kde na vlastní oči spatříte nádherné kamenné artefakty, domky s tradiční architekturou i megalitické stavby podobné hrobkám. Na závěr se necháme zhýčkat v termálních pramenech.

5) Neskutečné západy slunce (2 dny)

Míříme dál do přístavního městečka, odkud se nám nabízí nádherné západy slunce. Během cesty se zastavíme v typické tradiční vesnici západního Floresu kde navštívíme unikátní pavučinová rýžová pole. Po té zamíříme na nejzápadnjěší cíp ostrova. Díky elegantním kavárnám s výhledy na ostrůvky kousek od břehu, se vám tohle místo nebude chtít opouštět. Celá oblast je nádherně svěží díky rýžovým políčkům.

6) Komodští ještěři! (1 den)

Celý den strávený na ostrovech Rinca a Komodo. Seznamte se s legendárními komodskými draky, kteří nežijí nikde jinde na světě. Navíc, komu by se nelíbila také možnost spatřit pestré papoušky kakadu? Celodenní výlet zakončíme večeří na lodi při západu slunce.

7) Zpátky na pevninu (2 dny)

Své zážitky z poznávání úchvatného Floresu můžete v poklidu vstřebávat zpět na půdě ostrova Bali, kde si odpočinete před cestou domů.

◄  Další okruhy