Chile: Po stopách mýtů (od 10 dní)

V každé oblasti Chile lze najít spojení s legendami či mýty, které jsou někdy hororově děsivé, někdy romantické, někdy fantasticky pohádkové. Seznámí vás s krásnými a nemilosrdnými ženami, duchy, čarodějnicemi, magickými ptáky, obry, mytologickými mořskými tvory nebo oplodňujícími trpaslíky.
Na okružní jízdě po Chile s programem plným poznávání historie, dobrodružství, strachu i mentality etnik prožijete nové emoce i ojedinělou formu prázdnin, ve kterých si musíte zasloužit každý další zážitek. Nebudete-li pozorně následovat průvodce Miru, ztratíte se v lesích nebo utopíte v oceánu. A to se vyplatí.

Zažijte vaši první legendární cestu, na které potkáte:

ZABITÉ MILENCE PŘEVTĚLENÉ DO JEZER
Surovější příběh chilského Romea a Julie a jejich znepřátelených kmenů, které potrestala příroda vymýcením a vyhnáním všeho lidského z místa, kde zavraždili zamilovaný pár. Na památku jejich lásky tam postavila obrovské vulkanické mohyly a mraky zde plakaly tak dlouho, až vznikla dvě spojená jezera. V jezerech ucítíte čistotu obou zrazených bytostí, které již navždy budou spolu. Najdete podle indícií tohle láskou i pomstou posvěcené místo?

SVÁDÍCÍHO DUCHA BLÁZNIVÉ ŽENY S RAKVÍ
Možná si myslíte, že tohle je jen historka, ale až vás v kopcích Atacamy začne volat svůdný hlásek mladé ženy, je to ona! La Lola. Chce zabít všechny, které v kopcích potká, protože zešílela po tom, co v žárlivosti sama zavraždila svého muže dýkou. Myslí si však, že ho zabil někdo jiný a chce pomstít smrt svého milovaného manžela, kterého si stále nosí s sebou v černé rakvi. Můžete ji spatřit z vyhlídek, můžete díky ní nalézt zlato, ale nikdy neporušujte pravidla v průvodci, nebo…

ZLATÉHO PTÁKA – STRÁŽCE ZLATÝCH ŽIL
Atacama je doslova fantastické místo. Neidentifikovatelné létající objekty zde střídají ty mýtické. Vydejte se po stopách oslňujícího zlatého ptáka, jež se i živí zlatem, které stráží v atacamských kopcích. Když ho budete tajně následovat, naleznete bohatství i vy. Ale POZOR!! – nesmíte být lakomí ani nápadní. Jinak vás zavede do hlubin pouště a už vás nikdo nenajde.

PÁRTY LOĎ PLNOU DUCHŮ A ČARODĚJNIC
Pokud ji díky nám spatříte, musíte o tom pomlčet. Jinak se i vy jednou stanete trosečníkem na oceánu, kterého přijedou „zachránit”. Tahle je loď je nekonečná párty všech duchů a čarodějů a je možné ji někdy spatřit i u břehu v oblakách mlhy, kterou se zakrývají, když přijedou tento koráb opravovat. Pokud se na ni nedejbože dostanete, budete sdílet její bohatství a možná vás i zaveze na břeh, ale pod podmínkou mlčení, jinak…

ZLÉHO LESNÍHO SKŘÍTKA OPLODŇUJÍCÍHO ŽENY NA CHILOÉ
Tady končí veškerá sranda! Po stopách Trauca se můžete vydat jen pokud máte kus odvahy nebo postinor v batohu. Skřítek má sílu lámat kosti pouhým pohledem a pokud si vyhlídne ženu, umí ji nalákat na procházku lesem samotnou. Žena se vrací těhotná a většinou oněmnělá. Známe však místa, kde můžete Trauca potkat aniž byste byli ohroženi. Po stopách příběhů jeho rodiny a činů vás však vždy pošleme v doprovodu místních obyvatel, u kterých vám doporučíme i přespat.

STVOŘENÍ ZEMĚ NA VELIKONOČNÍCH OSTROVECH
Poznejte novou verzi svoření lidstva a všech životů na Zemi díky bájnému příběhu prvního kultovního boha Make-make. Vydejte se po stopách petroglyfů a odhalte tajemství původu i umístění kamených hlav Moai. Zde se opravdu nemusíte ničeho bát, polynézský ráj vám přinese jen pohádkové zážitky. Jediné nebezpečí zde hrozí vašim úsporám.

ŽENU PŘEVTĚLENOU DO OSTNATÉHO KEŘE
Příběh lásky Ohňové země vás dovede k ochutnávce magického keře, do kterého byla převtělena nádherná dívka, aby se nemohla provdat za svou lásku ze znepřáteleného kmene. Každý kdo ochutná kouzlo jejich očí (černé bobule označované za superpotravinu), se zamiluje do Patagonie tak moc, že ho sem po zbytek života potáhne srdce.

A další cesty za tajemnem vám sestavíme na míru vaší peněžence i délce pobytu. Pokud budete chtít, každý den vás nasměrujeme za jiným příběhem.

Průvodce Mira vás povede za indíciemi, které vám napoví další směr, souřadnice či povypráví celý tajemný příběh, abyste věděli, proč být ostražití. Nebo vás rovnou propojí s místními obyvateli. Ti totiž znají nejlépe, co dělat v případě, že vás některá z legend pohltí.

Konkrétní itinerář a kalkulaci vaší cesty vám poskytneme až po osobní/telefonické konzultaci a vyplnění dotazníků ohledně vašich priorit a přání.
Cena vždy záleží na tom, kolik vás cestuje a na jak dlouho. Můžete si však udělat přibližnou představu o výpočtu ceny i vašich cestovních nákladů už teď.

!!! VAROVÁNÍ!!!

  • Stopy legend a mýtů je možno sledovat jen od 15. října do 15. dubna.
  • Posilníte-li se po cestě dostatkem chilského vína, můžete být sami strůjci legendárních příběhů nebo se převtělit do mocných bytostí.
  • Telefon na ambulanci je 131.
◄  Další okruhy