Chile: Cesta ke hvězdám (od 7 dní)

Dotkněte se mléčné dráhy! Seznamte se s Atacamou, nejsušším místem na planetě a nejvýše položenou pouští, ve které vám vlhkost atmosféry ani veřejná osvětlení nebudou překážet v HD pohledu do všech okolních galaxií. Vyfoťte si UFO, vyčistěte si duši v údolí Pisco a odleťe si na měsíční krajině severního Chile.

Nový rozměr cestování vám přinesou:

SAN PEDRO DE ATACAMA
Startovací plošina. Cesta z Prahy až sem trvá stejně jako let z Floridy na Měsíc, ale odsud doletíte mnohem dál. Malé oázní městečko je základna všech kosmodruhů. Zde nabere tu správnou výšku.

OBSERVATOŘE
Tohle je jinej svět! Zde se potkáte s respektem, zde pochopíte význam astro vědy a techniky. Zde uvidíte něco, co znáte jen z dokumentů. Prohlídky základen s výkladem (v angličtině), pozorování planet jižní oblohy a nepopsatelná blízkost vzdáleným světům.

KURZ PŘEŽITÍ NAD 5000 M
Horská nemoc – to je prevít! Známe fígle jak ji přebít. Máte ambice trénovat své tělo, aby přežilo váš příští výlet na Mars? Zajistíme vám instruktážní hike až na pětitisícovku se spoustou profi výbavy a zaručené zábavy. Pokud to teda přežijete.

SOLNÉ JEZERO
3000 km2 bílá pláň obklopená sopkami. Sůl zde není nad zlato, ale všude pod vámi. Domluvte si s plameňáky selfíčko a naložte se do solného roztoku taky! Slaná planeta = sladký zážitek.

MĚSÍČNÍ ÚDOLÍ
Jedinečný pouštní úkaz. Ať už večer nebo ráno, do paměťových karet je vám vždy hráno.

GEJZÍRY
Vstávání ráno za tmy se vám nikdy nevrátilo víc! Pohled na nejvýše položené gejzíry na Zemi – El Tatio – za rozbřesku vás zbaví slov. Hlas se vám však rychle navrátí až si spálíte prsty při zvědavém zkoušení teploty vřídel nebo při koupeli v místním vřídelním bazénku, takže cajk.

ÚDOLÍ PISCO
V polovině cesty ze San Pedra do Santiaga leží magické údolí plné zeleně, života, spirituální nálady a hlavně… PICSA! Jestli jste dosud tento nápoj nepostrádali, tak je nám líto, ale od teď budete. Z hroznů vína se zde kouzlí nápoj lásky. K alkoholu.

Jestli nejste odolní a zvědaví jedinci, tento výlet na jiné planety je z vás zaručeně udělá. Stačí se nebát zažít něco, co se vám vryje pod víčka. Stačí jen chtít a vydat se na jedno z nejunikátnějších dobrodružství, které vám může Země nabídnout. Jste připraveni dotknout se hvězd?

Z údolí Pisca vede cesta kamkoliv přes město La Serena, kde vám doporučujeme zdržet se alespoň na jednu noc. A dál už je to na vás. Chcete putovat po vlastní ose chcete další zážitky od nás? Nebo už potřebujete odvézt na letiště? Nic není problém.

Konkrétní itinerář a kalkulaci vaší cesty vám poskytneme až po osobní/telefonické konzultaci a vyplnění dotazníků ohledně vašich priorit a přání.
Cena vždy záleží na tom, kolik vás cestuje a na jak dlouho. Můžete si však udělat přibližnou představu o výpočtu ceny i vašich cestovních nákladů už teď.

!!!VAROVÁNÍ!!!

  • Hvězdná brána do Chile se otevírá vždy začátkem října a poslední návštěvy vpouští na přelomu dubna a května. Pak už zde vládnou chladné civilizace i noci.
  • Na mnoha místech Atacamy hrozí přistání mimozemských civilizací. Turisté, kteří se rozhodli proletět s nimi, měli v sobě vždy alespoň láhev chilského. Nepodceňujte prevenci, ve vesmíru vám nikdo napít nedá.

Podívejte se do chilského nebe i na tomto krátkém videu:

A seznamte se blíže s ojedinělými místy, které navštívíte nejspíš jen jednou v životě.

 

◄  Další okruhy