Kolumbie, ekvádor
Za vůní kávy do srdce světa

Autentické cestování

Zapomeňte na turistické autobusy, které vás „vyplivnou“ u památky a kde dostanete jen pár hodin na „prozkoumání“ okolí s průvodcem. Vy použijete všechny dopravní prostředky – vlak, letadlo, kolo, loď nebo motorku a  vše si vychutnáte tak dlouho, jak budete chtít. Jediná věc, která nás bude omezovat, bude jízdní řád.

Bezpečí s českým průvodcem

Po celou dobu vašeho dobrodružství budeme ve vaší blízkosti připraveni ukázat vám místa a příběhy, na které nenarazíte v žádném průvodci. S naším českým průvodcem se budete cítit v naprostém bezpečí.

Udržitelný turismus

Na své cestě budete podporovat místní obyvatele a jejich rodiny. Nebudete toho litovat, místní obyvatelé nejsou zkažení masovým turismem a vřele vás přivítají mezi sebou.

poznejte jižní ameriku

Cestování po Jižní Americe organizujeme pro skupiny max. 8 osob. Tato nabídka je vhodná pro cestovatele, kteří rádi poznávají aktivně, autenticky a nebojí se přesunů typickými místními dopravními prostředky.

přírodní rezervace, salsa, kávové plantáže, příroda, Karibik, Pablo Escobar, španělská historie, místní speciality, bílé pláže

Znalost jazyka: Vystačíte si s češtinou. Český průvodce je s vámi již od nástupu do letadla až po návrat domů.

Cena: vždy záleží na počtu lidí ve skupince

Cestovní období: celoročně, kromě listopadu

Průvodci: Kuba a Adam

Sestavení programu

 • Itinerář můžeme přizpůsobit před odletem i na místě tak, aby vaše dobrodružství naplnilo veškerá očekávání
 • Jižní Ameriku známe dokonale – ukážeme vám místa a předáme informace, které v žádném průvodci nenajdete
 • Zažijete to nejlepší, co Jižní Amerika nabízí

Průvodcovské služby

 • Český průvodce je vám k dispozici po celou dobu pobytu
 • Plynule hovoří také anglicky a francouzsky
 • Zažijete autentické cestování s veškerou volností v rozhodování, bez tlaku na čas

Cestovní asistence

 • Průvodce se postará o všechny transfery v dané zemi
 • Je s vámi již od nástupu do letadla, nemusíte tak mít strach ze samotného letu či letiště
 • Průvodce je s vámi po celou dobu i na vaší zpáteční cestě
 • Zažijete autentické cestování, které Jižní Amerika nabízí

Ubytování

 • Během cestování vám doporučujeme a zajišťujeme ubytování
 • K dispozici je široká škála od jednoduchého ubytování s prakticky neexistujícím sociálním zařízením až po nejluxusnější pěti hvězdičkové hotely
 • Námi doporučené ubytování se vždy bude pohybovat na slušném evropském standardu

Jak to probíhá?

avatar

Vyberete si okruh a doladíme itinerář

Okruh dokážeme přizpůsobit vašim očekáváním a potřebám.

avatar

Poradíme s letenkami a potřebnými formalitami

Pro nás je to brnkačka a vy ušetříte svůj čas.

avatar

Sejdeme se na letišti

Skvělé pro ty, co nemají zkušenost s létáním.

avatar

Zažíváte dobrodružství s našim průvodcem

Užijte si to!

avatar

Vrátíme se s vámi zpět

Ani na zpáteční cestě nebudete sami.

Kdo se o vás bude starat?

Kuba

„Cestováním bychom si neměli budovat nové a nové domovy, ale lépe poznávat domov, který máme v sobě.“

Kuba se narodil v Alžírsku, mamka je Češka a taťka Alžířan. Své dětství tak strávil cestováním mezi Alžírskem a Českou republikou a od malička má cestování v krvi. V mládí se vrcholově věnoval sportu, se kterým procestoval téměř celou Evropu. Jeho první velká cesta vedla do Malajsie a dál už to šlo ráz na ráz. Nejradši cestuje s batohem, ve kterém má vždy sbalené tenisky na běhání, protože sport je nejlepší způsob, jak poznat novou zemi a nové lidi. Kuba bude vašim průvodcem a jelikož je blázen do letectví a rád cestuje s domorodci, budete mít jistotu, že se na žádném letišti neztratíte a že zažijete autentické zážitky na cestách.

Adam

„Cesta je život říká se. Je to pravda. Cestujte, žijte!“

Adam, stejně jako jeho bratr Kuba, má kořeny v Alžírsku, kde strávil část dětství. Když se v 6 letech natrvalo přestěhovali do České republiky a odstartovali svou veslařskou kariéru, nazuli toulavé boty, které dodnes nevyzuli. Na svých cestách jde za nosem, za vůní koření a tradičních jídel. Nejednou zažil pocit geografické nejistoty a tak objevil místní autentická zákoutí, kterými provede i vás. Se svým bratrem mají za sebou už pěknou řádku cest, především křížem krážem Asií. Hned tak ho něco nevykolejí, a proto vám bude spolehlivým průvodcem. O veselých zážitcích a cenných zkušenostech si s vámi rád popovídá a to bez problémů klidně i v plynulé francouzštině nebo angličtině.

Praktické informace

Kolumbie
Počasí

Kolumbie se nachází v severní části Jižní Ameriky. Kvůli její blízkosti k rovníku je počasí po celý rok podobné. Počasí je více závislé na poloze a nadmořské výšce než na ročním období. Není divu, že se Kolumbii přezdívá „Země věčného jara“.

V Kolumbii je několik klimatických zón. Karibská pobřeží mají horké klima s obdobím dešťů, amazonská oblast se nachází v zóně tropických povětrnostních podmínek a na úpatí And je teplé počasí. Teplota závisí na nadmořské výšce. Snižuje se přibližně o 6 ° C na každých 1 000 metrů nadmořské výšky.

Na určitých místech se průměrná teplota v průběhu celého roku mění asi o 1 ° C. Hlavní rozdíl mezi ročními obdobími je v množství srážek. Konec suchého období je v březnu.

S globálními změnami klimatu nelze přesně určit kdy je nejlepší jet do Kolumbie. Obecně se dá říci, že nejlepší je vyrazit do Kolumbie na začátku července – konec září a poté od začátku prosince do března.

Ubytování

V Kolumbii nalezneme všechny typy ubytování od hostelů, přes guest housy po hotely západních standartů. Ubytování budeme hledat tak, abychom dostali co nejlepší poměr cena/kvalita. Na jednu věc však musíme upozornit – jen na málo ubytováních teče teplá voda. My však uděláme maximum pro to, abychom měli co nejčastěji tekoucí teplou vodu a to hlavně po příletu a odletu z/do Evropy. Další věcí, na kterou si musí všichni cestující zvyknout je to, že i když je v ceně ubytování snídaně jedná se o malé porce.

Strava a alkohol

Strava se neliší tolik od evropské stravy. Základem bývá často rýže a  maso (dávají jídla i bez masa) a k tomu fazole s avokádem. Tím, že leží Kolumbie v tropické oblasti, je k dispozici na každém rohu ovoce nebo ovocné džusy. Jako svačinu často jedí smažené pokrmy, které se kupují ve stáncích na ulici. Jídlo je velice levné a je ho dostatek. Jelikož se nacházíme v zemi, kde se pěstuje nejlepší káva na světě, lze si dát kávu téměř všude.

Kolumbijci rádi tančí a pijí, navíc je Kolumbie domovem nejlepších rumů na světě. Alkohol tedy naleznete doslova na každém rohu. Rum je velice levný a kvalitní. Pivo zde teče proudem. S námi ochutnáte i tradiční kolumbijské pití tzv. Číču.

Vízum

Občané ČR mohou s účinností od 10. února 2004 cestovat do Kolumbijské republiky bez víz. K turistice je povolen bezvízový pobyt 90 dnů

Let

Odlétáme z Prahy nebo Vídně, výjimečně z Budapeště. Čeká nás jeden až dva přestupy (většinou jen jeden). Let z Evropy trvá cca 11-13 h, podle místa odletu. Vždy budeme volit let s nejlepším poměrem cena/ kvalita/ doba letu / doba přestupu.

Očkování

Pro krátkodobé pobyty doporučujeme základní očkování pro každého cestovatele: Tetanus, Břišní tyfus, Žloutenka typu A (případně A+B)

Očkování do Kolumbie není povinné. Navštivte některé z očkovacích center, kde vám vytvoří očkovací plán.

Elektřina

V Kolumbii budete potřebovat redukci typu A nebo B. Užívané například v S Americe, Číně nebo Japonsku.

Voda
Doporučuje se kupovat balenou vodu. 

Internet
Internet je často k dispozici v hotelech zdarma. Ve všech větších městech naleznete také internetové kavárny. Neočekávejte však závratnou rychlost, internet je poměrně pomalý. Pokud chcete rychlý internet, doporučujeme si pořídit místní SIM kartu.

Časový posun
V Kolumbii si budete muset přetočit hodinky, a to v Bogotě -6 hodin v zimě a -7 hodin v létě

Místní jazyk
V Kolumbii a Ekvádoru se mluví španělsky. Anglicky mluví málo lidí a to spíše v turistických oblastech, většinou však ani to ne.

Místní měna
Kolumbijské peso, 1 000 pesos = přibližně 7 Kč. Bankomaty jsou všudypřítomné, peníze pak lze měnit na letišti nebo v centru města. Všude jsou přijímány bankovní karty Visa a MasterCard.

Bankomaty a Hotovost
Bankomaty naleznete ve všech větších městech a turistických místech, ovšem poplatky bance bývají většinou vysoké. Doporučujeme si s sebou vzít pouze americké dolary, které pak společně rozměníme ve směnárnách. Placení bankovní kartou je pak hodně rozšířené.

Tabák a cigarety
S cigaretama nebo kouřením cigaret není problém. Jediným místem, kde se nesmí kouřit, jsou veřejná místa jako restaurace nebo bary.

Co s sebou

Necestujte s kufrem! Všem doporučujeme cestovat pouze s krosnou a malým batohem, kde budete mít své cennosti, které si vezmete na palubu letadla.

Myslete na to, že v Kolumbii a Ekvádoru se každých několik kilometrů dramaticky mění nejen krajina, ale i podnebí. Proto si přibalte věci do zimy a stejně tak počítejte s tím, že budou velká vedra.

Doporučujeme dobrou obuv, jelikož budeme hodně chodit a to i mimo cesty a chodníky.

Drogerie je poměrně dobře dostupná. Doporučujeme vzít s sebou repelent a to s ohledem na pobyt v Karibiku.

Na letšitích jsou dostupné lékarny my však doporučujeme si vzít vše potřebné s sebou.

Ekvádor
Počasí

Ekvádor lze navštívit během celého roku. Počasí závisí na tom kde a v jaké nadmořské výšce se pohybujeme. Na pobřeží zhruba od konce prosince do května probíhá období dešťů, přičemž intenzivnější je na jihu okolo města Guayaquil, čím více na sever, tím méně prší. Od června do října je teplo a sucho s průměrnými teplotami nad 25 °C. V horách velmi závisí na nadmořské výšce – přes den se mohou teploty vyšplhat přes 20 °C, ale v noci klesají pod 10 °C. Zhruba od června do listopadu neprší. Amazonský prales se vyznačuje velkým množstvím srážek a vysokými teplotami po celý rok.

Ubytování

V Ekvádoru nalezneme všechny typy ubytování od hostelů, přes guest housy po hotely západních standartů. Ubytování budeme hledat tak, abychom dostali co nejlepší poměr cena/kvalita. Na jednu věc však musíme upozornit – dostupnost teplé vody ve sprchách je o náhodě. Další věcí, na kterou si musí všichni cestující zvyknout je to, že i když je v ceně ubytování snídaně, jedná se o malé porce.

Strava a alkohol

Strava se neliší tolik od evropské nebo kolumbijské stravy. Základem bývá často rýže a maso (dávají jídla i bez masa) a k tomu fazole s avokádem. Narozdíl od Kolumbie zde nenarazíte tak často na stánky s ovocem (opět záleží v jaké oblasti se pohybujete). Jídlo je levné a je ho dostatek. Ve vyšších nadmořských výškách je jídlo spíše tučné, naopak u pobřeží si můžete pochutnat na mořských plodech.

V Ekvádoru není s dostupností alkoholu problém. Víno je zde drahé, ovšem pivo lze zakoupit téměř všude. V obchodech pak najdete i tvrdý alkohol.

Vízum

Česká republika má bezvízový styk na dobu maximálně 90 dnů pobytu

Let

Odlétáme z Prahy nebo Vídně, výjimečně z Budapeště. Čeká nás jeden až dva přestupy (většinou jen jeden). Let z Evropy trvá cca 11-13 h podle místa odletu. Vždy budeme volit let s nejlepším poměrem cena / kvalita / doba letu / doba přestupu.

Očkování

Pro krátkodobé pobyty doporučujeme základní očkování pro každého cestovatele: Tetanus, Břišní tyfus, Žloutenka typu A (případně A+B)

Očkování do Ekvádoru není povinné. Navštivte některé z očkovacích center, kde vám vytvoří očkovací plán.

Elektřina

V Ekvádoru  budete potřebovat redukci typu A nebo B. Užívané například v S Americe, Číně nebo Japonsku.

Voda

Doporučuje se kupovat balenou vodu. 

Internet

V téměř všech hotelech je k dispozici Wi-Fi. Na letišti lze taky koupit místní sim karta s internetem.

Časový posun

V Ekvádoru si budete muset přetočit hodinky, a to -6 hodin v zimě a -7 hodin v létě , Ekvádor totiž nepoužívá letní čas.

Místní jazyk

V Ekvádoru se mluví španělsky. Anglicky mluví málo lidí a to spíše v turistických oblastech, většinou však ani to ne.

Místní měna

Americký dolar 1USD = přibližně 23 Kč. Bankomaty jsou všudy přítomné, peníze pak lze měnit na letišti nebo v centru města. Všude jsou přijímány bankovní karty Visa a MasterCard.

Bankomaty a hotovost

Bankomaty naleznete ve všech větších městech a turistických místech, ovšem poplatky bance bývají většinou vysoké. Doporučujeme si s sebou vzít pouze americké dolary, se kterými se zde platí. Placení bankovní kartou je pak hodně rozšířené.

Tabák a cigarety

S cigaretama nebo kouřením cigaret není problém. Jediným místem, kde se nesmí kouřit, jsou veřejná místa jako restaurace nebo bary.

Co s sebou

Necestujte s kufrem! Všem doporučujeme cestovat pouze s krosnou a malým batohem, kde budete mít své cennosti, které si vezmete na palubu letadla.

Myslete na to, že v Kolumbii a Ekvádoru se každých několik kilometrů dramaticky mění nejen krajina, ale i podnebí. Proto si přibalte věci do zimy, stejně tak počítejte s tím, že budou velká vedra.

Doporučujeme dobrou obuv, jelikož budeme hodně chodit a to i mimo cesty a chodníky.

Drogerie je poměrně dobře dostupná.

Na letšitích jsou dostupné lékarny, my však doporučujeme si vzít vše potřebné s sebou.

Chcete zažít dobrodružství v Jižní americe?