Chile

Nejužší země pro lidi s nejširším srdcem

O Chile jako zemi se toho dá přečíst už poměrně hodně. Cestopisů o Patagonii nebo Atacamě je plný Google. Ale už jste někdy četli o tom, jak se zde lidé starají o toulavé psy, turisty nebo své děti?

Jeden Evropan by soudil

Doletíte do Santiaga a před východem z letiště vás lákají taxikáři. Pokud je odmítnete, chtějí vám aspoň poradit s něčím jiným a vy si myslíte, že tohle je trik, jak nalákat na kšeft. Takto to v hodně zemích také chodí. Ale v Chile ne. Opravdu by se už i ti taxikáři na letišti rozdali proto, aby vám mohli pomoct. Nezjištně. Nechtějí žádný drobný ani vás okrást. A na to si musíte zvyknout v celé zemi. Chtějí se s vámi dát do řeči, protože (z neznámých důvodů) vás – coby turisty – prostě milují. Budou se na vás všude usmívat, při každé příležitosti se vás ptát, odkud jste, kam jedete, jestli se vám Chile líbí (tuhle otázku milují) a kam se ještě chystáte. Opravdu se nebojte a klidně jim všechno řeknete. Kromě úsměvu a obdivu si za to můžete vysloužit i cennou radu na cestu nebo kontakt na sestřenici s hotelem. Pokud se jim řeknete alespoň: Hola! roztečou štěstím, že umíte španělsky.

Jestli patříte mezi ty všímavější zvířenomilce, uvidíte, v jak dobré kondici jsou místní toulaví psi. Zdravá srst, jiskra v oku, láska ke každému člověku, naprostá poslušnost, respekt a 100% orientace ve městech. Místní lidé je krmí i napájí, čemuž můžete samozřejmě pomoct taky. Nikde na světě nepotkáte tak krásný vztah, jaký mají toulaví psi se psy zadanými. Každý večer, v každém parku je uvidíte si spolu hrát a pít vodu z fontán.
Mezi nimi běhají hlasitě se smějící děti různých věků a pohlaví a jejich rodiče se opodál objímají na trávě na dece. Sami nebo s přáteli. Tohle je duch Chile.
Jediné, co zde pravému Čechovi schází ke štěstí je, si v tento moment v klidu otevřít to studené pivo. Alkohol na veřejnosti je zde zakázaný, ale pokud si s sebou nosíte lahev/kelímek nebo náhradní ponožku, do které si plechovku strčíte, nemusíte být o tento požitek vůbec ochuzeni. A v případě, že se nějaký ten strážník pořádku příjde zeptat na složení vašeho drinku, stačí mluvit jen česky, a to ideálně s ruským přízvukem.

Co jste o Chile nejspíš nevěděli?

Chile is the new Nový Zéland

aneb Patagonské národní parky bez pánů a prstenů

Milujete hory, vulkány, adrenalin, jezera, ledovce, sílu oceánu, zvířata a národní parky? 
Zamilovali jste si proto Nový Zéland?
Potřebujete objevovat další fantasy místa a nechcete o ně dělit s davy turistů?
Tak se s námi vydejte do Chile!
Třeba jen na jih, kde se ve třech regionech rozkládá 17 národních parků, a to na 91 % jejich území.
Potkáte zde 60 zachovalých původních komunit, 46 druhů chráněných savců, 140 druhů ptáků a 7 typů lesů. Moc čísel? Radši mrkněte na video:

Patagonské národní parky jsou světově ojedinělá přírodní rezervace. Můžete zde strávit měsíce a pořád budete mít co objevovat a obdivovat. Je jen na vás, jestli se rozhodnete prozkoumat jeho krásy z hřbetu motorky nebo koně. Nebo jestli si s přáteli půjčíte van či se rozhodnete pro ekologičtější hromadnou dopravu.
Toužíte-li po autenticitě a nových známostech, můžeme vám domluvit ubytování u místních, nebo vám poradíme, kde je nejlepší místo pro stanování s ranním výhledem na zasněžené vrcholky.

Chcete se s námi vydat do Evropou neprozkoumaného světa divů, kde nejste rušeni turismem?
Nachystáme pro vás výlet na míru vašim možnostem i adrenalinovým potřebám.

Poradíme s letenkami a přepravou v rámci Chile

Vybavíme vás informacemi a průvodcem na míru

Zajistíme vám ubytování, program i vstupenky

Jsme pro vás non-stop na telefonu v češtině

Klikněte a v kontaktním formuláři nám zanechte zprávu, co chcete v Patagonii zažít. My to zařídíme.

Nemáte představu, kolik potřebujete minimálně času nebo jak si výlet naplánovat sami bez našich služeb?
Dejte si s video konzultaci s Klárou, která tam žije. Ušetříte tak spoustu času, peněz i přešlapů…

Věděli jste, kde Patagonie začíná a končí?

A jak vidí Chile místní umělci?

Atacama – cestování po jiných planetách

Na Měsíc a zpět na kole?
Koupel v tyrkysu na planetě plameňáků?
Opaření gejzíry při mrazivém východu Slunce?
Nebo prachovou přikrývku z mléčné dráhy?

Atacama umí mnohem víc. Nikde na světě nenajdete tak vesmírné místo, jako v severních regionech Chile.
Jestli máte od cestování vysoká očekávání, tak jste doletěli do správné destinace. Nebude vám zde chybět nic, kromě možnosti zůstat déle. Navíc zde můžete cestovat low-cost či jako luxusáci, protože možnosti ubytování i dopravy lze zvolit dle vašeho rozpočtu. Podívejte se na video a přeneste se na chvíli do jiného světa…

V regionu Atacama také stojí dvě z největších observatoří na světě – AlmaParanal. Do obou se můžete podívat v rámci exkurze, na kterou je třeba se rezervovat alespoň 2 měsíce předem. Jedná se však o prohlídky observatoří a ne o pozorování hvězdné oblohy. K obdivování nočních vesmírných krás můžete využít místní menší observatoře a hvězdárny, do nichž vás zavezou místní agentury, jako třeba www.spaceobs.com. Zážitky z návštěvy obou asi není třeba popisovat, ani nejde přiblížit na fotkách. To musíte zažít! Klidně v rámci programu, který jsme pro vás nachystali v Atacamě – Cesta ke hvězdám nebo jen po vlastní ose, kterou vám klidně pomůžeme naplánovat, abyste vstoupili do vaší hvězdné brány bez komplikací. Máte představu, zač je toho noční jižní obloha?

Už jste se rozhodli pro Atacamu? Tak mějte na paměti, že váš zážitek může omezit nebo znemožnit tzv. bolivijská zima, která má za následky prudké děště nebo povodně jak v okolí San Pedra, tak i v Calamě, což je letištní spojka se San Pedrem. Proto se nedoporučuje plánovat sem výlet v první polovině února. Po zbytek roku se v Atacamě můžete těšit ze všech jejich přírodních atrakcí.


Chcete poznat nejsušší poušť na světě, kde se zároveň můžete koupat i mrznout? Kromě toho, že jsme pro vás nachystali program, abychom vám usnadnili rozhodování, můžeme vám sestavit naprosto individuální itinerář, který naplní všechna vaše očekávání. I to UFO zkusíme domluvit!

Poradíme s letenkami a přepravou kolem San Pedra

Vybavíme vás informacemi a průvodcem na míru

Zajistíme vám exkurze, ubytování i výlety

Jsme pro vás non-stop na telefonu v češtině

Klikněte a v kontaktním formuláři nám zanechte zprávu, co chcete v Atacamě zažít. My to zařídíme.

Mrkněte i na symboly regionů Atacamy dle místních umělců

Nomádské Chiléto = práce + španělština + dobrodružství

Už jste poznali všechny ty Bali, Srí Lanky, Portugalska i Kanáry a potřebujete „pracovat” v další civilizované exotice? 
Chcete se na/učit španělsky, mít jen o 4 hod. míň než v Česku a přitom mít office v Atacamě i Patagonii? 
Přemýšlíte, která země Latinské Ameriky je nejvodnější na spolehlivý signál i coworkerské zázemí? 
A i letošní zimu potřebujete vypadnout makat někam do tepla, ale zároveň se neuškvařit?

Chile je jasná volba!

Kromě cestování napříč všemi podnebnými pásy, nových zážitků i kontaktů si zde i naplníte disky čarokrásnými snímky. Pokud hledáte klid na práci v přírodě nebo ruch kaváren; pokud chcete střídat pláže s horami; pokud chcete objevit nový kontinent a naučit se při tom další jazyk – našli jste to správné místo!

S čím můžete v Chile počítat:

Ideální pracovní podmínky

 • wifi wšude
 • 4G i metru
 • bezpečné úschovny
 • busy s elektrikou

Co pro vás můžeme zařídit my:

Zážitky, focení, dobrodružství

 • od Atacamy po Patagonii
 • přírodní divy
 • zašitá místa i bujará města
 • adrenalin i zen

Španělština na míru

 • kurzy španělstiny dle vaší úrovně
 • individuální lekce cestou
 • výuka místních výrazů, zvyků a reálií

Zařizení transferů, vstupů, překladů

 • včasné rezervace exkurzí/jízdenek
 • nabitou simkartu s dostatkem dat
 • non-stop hotline na telefonu v češtině

Do Chile se můžete vydat kdykoliv od půlky října, pokud teda chcete doletět do léta. Ideální období cestování po zemi je listopad, prosinec, březen a duben. Samozřejmě největší léto je v lednu a únoru, a tudíž je naprosto vhodné se dojet při práci ohřát i v těchto měsících, jen berte na vědomí, že zde jsou letní prázdniny. Přeloženo jako – rodinky a děti všude kam jen oko dohlédne. Navíc se sem sjede i půlka Argentiny koupat do moře, a to naprosto znemožňuje intimnější plážové zážitky.

Naprosto nejlepší pro výuku španělštiny je prosinec, kdy školy, kurzy i lektoři nabízejí slevy a mají hodně volných kapacit. Celkově jet do Chile trávit Vánoce i Nový rok je skvělý nápad, protože místní buď pracují (zapomeňte na nějaké čerpání dovolené mezi Štědrým dnem a Silvestrem) a nebo každou volnou chvilku opravdu tráví s rodinou u někoho doma. Supermarkety jsou sice lehce přetížené a plné blikacích shněhových vloček (i když je veknu 35°C), ale pláže nebo hostely jsou volné a klidné.

Chcete, abychom vám pomohli s plánováním nebo něco zařídili? Klikněte níže a zanechte nám zprávu v kontaktním formuláři! Určitě nebudete litovat ani svého rozhodnutí, ani ušetřeného času.

A zde ještě pár odkazů, které vám mohou usnadnit život nebo alespoň rozmýšlení:

CO ŘÍKAJÍ O CHILE CESTOVATELÉ?

Chcete zažít prázdniny v chile?