Sulawesi, Flores, Jáva, východní timor, malajsie, kambodža, vietnam
Poznejte matku přírodu

Autentické cestování

Zapomeňte na turistické autobusy, které vás „vyplivnou“ u památky a kde dostanete jen pár hodin na „prozkoumání“ okolí s průvodcem. Vy použijete všechny dopravní prostředky – vlak, letadlo, kolo, loď nebo motorku a  vše si vychutnáte tak dlouho, jak budete chtít. Jediná věc, která nás bude omezovat, bude jízdní řád.

Vy a matka příroda

Poznejte matku přírodu ve své nejsurovější podobě a vlastními silami zdolejte majestátní sopky. Jako odměnu vám však matka příroda nachystala také jedny z nejkrásnějších pláží světa, které si budete moci dosytosti vychutnat.

Udržitelný turismus

Na své cestě budete podporovat místní obyvatele a jejich rodiny. Nebudete toho litovat, místní obyvatelé nejsou zkažení masovým turismem a vřele vás přivítají mezi sebou.

Poznejte asijské země

Cestování po asijských zemích organizujeme pro skupiny max. 8 osob. Tato nabídka je vhodná pro cestovatele, kteří rádi poznávají aktivně, autenticky a nebojí se přesunů typickými asijskými dopravními prostředky.

Ostrov bohů, sopečné vrcholy, komodští draci, asijské metropole, liduprázdní pláže, starobylé památky, Rudí Khmérové, dobrodružství na motorkách

Znalost jazyka

Vystačíte si s češtinou. Český průvodce je s vámi již od nástupu do letadla až po návrat domů.

Cestovní období

Březen až listopad

Sestavení programu

 • Máme připraveny vychytané okruhy, které vám dokážeme přizpůsobit na míru
 • Itinerář můžeme přizpůsobit před odletem i na místě tak, aby vaše dobrodružství naplnilo veškerá očekávaní
 • Všechny země známe dokonale – ukážeme vám místa a předáme informace, které v žádném průvodci nenajdete
 • Zažijte to nejlepší, co tyto země nabízí

Průvodcovské služby

 • Český průvodce je vám k dispozici po celou dobu pobytu
 • Plynule hovoří také anglicky a francouzsky
 • Zažijete autentické cestování s veškerou volností v rozhodování, bez tlaku na čas

Cestovní asistence

 • Průvodce se postará o všechny transfery v dané zemi
 • Je s vámi již od nástupu do letadla, nemusíte tak mít strach ze samotného letu či letiště
 • Průvodce je s vámi po celou dobu i na vaší zpáteční cestě
 • Zažijete autentické cestování, které daná země nabízí

Ubytování

 • Během cestováni vám doporučujeme a zajišťujeme ubytování
 • K dispozici je široká škála od jednoduchého ubytování s prakticky neexistujícím sociálním zařízením až po nejluxusnější pěti hvězdičkové hotely
 • Námi doporučené ubytování se vždy bude pohybovat na slušném evropském standardu

Jak to probíhá?

avatar

Vyberete si okruh a doladíme itinerář

Okruh dokážeme přizpůsobit vašim očekáváním a potřebám.

avatar

Poradíme s letenkami a potřebnými formalitami

Pro nás je to brnkačka a vy ušetříte svůj čas.

avatar

Sejdeme se na letišti

Skvělé pro ty, co nemají zkušenost s létáním.

avatar

Zažíváte dobrodružství s našim průvodcem

Užijte si to!

avatar

Vrátíme se s vámi zpět

Ani na zpáteční cestě nebudete sami.

Kdo se o vás bude starat?

Kuba

„Cestováním bychom si neměli budovat nové a nové domovy, ale lépe poznávat domov, který máme v sobě.“

Kuba se narodil v Alžírsku, mamka je Češka a taťka Alžířan. Své dětství tak strávil cestováním mezi Alžírskem a Českou republikou a od malička má cestování v krvi. V mládí se vrcholově věnoval sportu, se kterým procestoval téměř celou Evropu. Jeho první velká cesta vedla do Malajsie a dál už to šlo ráz na ráz. Nejradši cestuje s batohem, ve kterém má vždy sbalené tenisky na běhání, protože sport je nejlepší způsob, jak poznat novou zemi a nové lidi. Kuba bude vašim průvodcem a jelikož je blázen do letectví a rád cestuje s domorodci, budete mít jistotu, že se na žádném letišti neztratíte a že zažijete autentické zážitky na cestách.

Adam

„Cesta je život říká se. Je to pravda. Cestujte, žijte!“

Adam, stejně jako jeho bratr Kuba, má kořeny v Alžírsku, kde strávil část dětství. Když se v 6 letech natrvalo přestěhovali do České republiky a odstartovali svou veslařskou kariéru, nazuli toulavé boty, které dodnes nevyzuli. Na svých cestách jde za nosem, za vůní koření a tradičních jídel. Nejednou zažil pocit geografické nejistoty a tak objevil místní autentická zákoutí, kterými provede i vás. Se svým bratrem mají za sebou už pěknou řádku cest, především křížem krážem Asií. Hned tak ho něco nevykolejí, a proto vám bude spolehlivým průvodcem. O veselých zážitcích a cenných zkušenostech si s vámi rád popovídá a to bez problémů klidně i v plynulé francouzštině nebo angličtině.

Praktické informace

Indonésie: Počasí

Jelikož se Indonésie rozkládá na obou stranách rovníků má dvě období: období sucha (trvá přibližně od dubna do října) a období dešťů (přibližně listopad až březen).

Teploty se pohybují po celý rok okolo 30 °C s vysokou vlhkostí.

Dny a noci jsou zde přibližně stejně dlouhé, rozednívá se okolo půl šesté a po šesté večer se opět stmívá.

Indonésie: Strava a alkohol

Základní potravinou je rýže. Indonésané ji jedí vždy a všude. Kuchyni ovlivňuje místní náboženství, takže s vepřovým masem, které islám zakazuje, se setkáte pouze na Bali, kde zase budete těžko hledat hovězí. Nejčastěji se k rýži nabízí sambal – pálivá chili omáčka.

Alkohol je tu poměrně drahý. U turistů vede pivo Bintang, různé regiony pak také nabízí specifické pálenky, vína či likéry.

Indonésie: Další praktické rady a informace

Měna a peníze: indonéská rupie, 1 000 rupiíí = přibližně 1,6 Kč. Především ve velkých městech i na letištích naleznete mnoho bankomatů (často jsou označeny cedulí ATM), z nichž si bez problémů lze vybrat omezenou sumu, většinou jde o maximální částku 1.000.000–2.000.000 Rp. Ve většině bankomatů lze vybírat s kartami Visa i MasterCard.

Voda: V Indonésii se nedoporučuje pít vodu z kohoutku. Balená voda je všudy přítomná a stojí jen pár korun.

Typy zásuvek: Elektrické zásuvky jsou stejné jako u nás, všechny přístroje fungují bez redukce.

Internet: Lepší hotely a penziony zpravidla nabízejí wifi připojení, když už ne na pokoji, tak alespoň v hale, ale rychlost není závratná. Ideální způsob, jak získat data a ještě moci mezi sebou levně volat, je pořídit si sim kartu některého z místních operátorů, například Telkomsel.
Očkování: Není povinné, nicméně se doporučuje nechat se očkovat proti virové hepatitidě typu A a při dlouhodobém pobytu i proti typu B, proti břišnímu tyfu a japonské encefalitidě. Časový posun: Jakarta +6 hodin v zimě (+5 hodin v létě), Bali + 7 hodin v zimě (+6 hodin v létě)

Vietnam: Počasí

Obecně platí, že do Vietnamu můžete jet kdykoli od března do listopadu. Od prosince do února bude chladno a nekoupatelno na většině turisticky zajímavých destinací. 

Na severní Vietnam je nejlepší období konec jara, léto a začátek podzimu.

Na střední Vietnam je nejlepší období od února do srpna.

Do jižního Vietnamu se dá vyrazit kdykoli.

Specifika vietnamského počasí

Počasí se ve Vietnamu dost zásadně liší každých zhruba 300 km. Proto je nejlepší ho neřešit a smířit se s ním.

Vietnam: Strava a alkohol

Jídlo je ve Vietnamu levné a jí se zásadně na ulicích. Každá část Vietnamu má svou typickou kuchyni a koření. Spolu vyzkoušíme všechny typické jídla. Základem jídla je rýže a nudle. Vietnamci rádi grilují . Jelikož je Vietnam bývalou francouzskou kolonií, naleznete zde pekárny a bagety.

Pivo je zde levnější než voda a konkrétně v Hanoji spolu zavítáme do tzv. Beer station, kde pivo teče proudem. Opět díky francouzům se zde pěstuje i víno.

Vietnam: Vízová povinnost

Se schvalovacím dopisem

Vízum se lepí do pasu až ve Vietnamu na letišti. Předem ale musíte mít tzv. Approval letter, schvalovací dopis, (někdy chybně zvaný zvací dopis), který vystavuje imigrační úřad v Hanoji. Zajišťuje se přes internet. Pas musí být platný 6 měsíců po vstupu do země a vízum se musí vyřídit cca měsíc před odletem.

Vietnam: Další praktické rady a informace

Měna a peníze: Dong. 1.000 dongů = 1 Kč. Ve Vietnamu se dají peníze měnit v bance, ve směnárnách (pouze v turistických oblastech) a ve zlatnictví. Právě zlatnictví nabízejí nejlepší kurz a najdete je na mnoha místech. Bankomatů je v zemi nespočet, ale doporučujeme jezdit sem s hotovostí.

Voda: Nedoporučuje se pití vody z kohoutku, balenou vodu jde koupit v každém obchůdku.

Typy zásuvek: Elektrické zásuvky jsou stejné jako u nás, ovšem doporučujeme si vzít redukci na typ A a D.

Internet: Hotely a penziony mají většinou internet, který funguje bez problémů. Některá webové stránky jsou díky režimu cenzurované. Určitě stojí za to si pořídit místní sim kartu, která je levná a se kterou budete připojení k internetu po celou dobu cesty.

Očkování: Není povinné, nicméně se doporučuje nechat se očkovat proti virové hepatitidě typu A a při dlouhodobém pobytu i proti typu B, proti břišnímu tyfu a vemte si s sebou repelent s DEET

Časový posun: +6 hodin v zimě (+5 hodin v létě)

Kambodža: Počasí

Hlavní turistické období je od ledna do února. My však doporučujeme cesty během období dešťů, kdy je země krasně zelená, v zemi je minimum turistů a příkopy kolem slavného Angkor Vat jsou plné vody, což dokresluje majestátnost chrámů. Období dešťů představuje, narozdíl od vžitých představ, že zaprší na hodinu denně, během které si můžete vychutnat šálek kávy a pozorovat jak se země mění pod kapkami deště.

Kambodža: Strava a alkohol

Khmerská kuchyně je směsicí chutí thajských, indických, laoských, vietnamských a čínských, ale díky kolonizaci i chutí francouzských.  Charakteristickým rysem je požívání kokosu, kokosového koncentrátu či kokosového mléka. Téměř ke každému jídlu se podává rýže. Velice častým a oblíbeným jídlem prodávaným ve stáncích na ulicích jsou bagety. Ty jsou zde pozůstatkem francouzské koloniální vlády a těší se velké oblibě jak u turistů, tak u domácích obyvatel.

Kambodža: Vízová povinnost

Nejlevnější a nejjednodušší variantou je vyřídit vízum na místě. Ať už na hranicích při překračování hranice po zemi či na letišti po příletu. Vízum je na 30 dnů, stojí 30 dolarů, potřebujete dvě pasové fotografie a pas platný min. 6 měsíců.

Kambodža: Další praktické rady a informace

Měna a peníze: Riel avšak v praxi se platí pouze americkým dolarem. Proto není potřeba vyhledávat směnárny. Bankomaty naleznete ve větších městech a turistických centrech.

Voda: Nedoporučuje se pití vody z kohoutku, balenou vodu jde koupit v každém obchůdku.

Typy zásuvek: Elektrické zásuvky jsou stejné jako u nás, ovšem doporučujeme si vzít redukci na typ A a G.

Internet: Hotely a penziony mají většinou internet, který je však pomalý a nestabilní.

Očkování: Doporučené očkování je proti břišnímu tyfu a hepatitidě A + B. a vemte si s sebou repelent s DEET

Časový posun: +6 hodin v zimě (+5 hodin v létě)

Východní Timor: Počasí

Stejně jako Indonésie, se kterou sdílí ostrov, má Východní Timor dvě období: období sucha (trvá přibližně od května do listopadu) a období dešťů (přibližně prosinec až duben).

Teploty se pohybují po celý rok okolo 30 °C s vysokou vlhkostí.

Dny a noci jsou zde přibližně stejně dlouhé, rozednívá se okolo půl šesté a po šesté večer se opět stmívá.

Východní Timor: Strava a alkohol

Mezi nejoblíbenější místní jídla patří smažené ryby, různé mořské plody a kuře s kari. Plus jsou tu oblíbená další indonéská, japonská, čínská a portugalská jídla. Výborná je i známá místní káva, která je považována za jednu z nejlepších na světě. Alkohol hlavně víno (portugalské a australské) a pivo se dají najít v hlavním městě v obchodních centrech určených pro cizince.

Východní Timor: Vízová povinnost

Občané České republiky nepotřebují pro pobyt ve Východním Timoru víza. Stačí mít pas platný 6 měsíců od vstupu do země.

Východní Timor: Další praktické rady a informace

Měna a peníze: americký dolar. Jelikož se zde platí dolarem nemusíte řešit směnárny, bankomaty jdou najít ve velkých městech.

Voda: Nedoporučuje se pití vody z kohoutku, balenou vodu jde koupit v každém obchůdku.

Typy zásuvek: Elektrické zásuvky jsou stejné jako u nás, všechny přístroje fungují bez redukce.

Internet: Lepší hotely a penziony zpravidla nabízejí wifi připojení, když už ne na pokoji, tak alespoň v hale, ale rychlost není závratná. 

Očkování: Není povinné, nicméně se doporučuje nechat se očkovat proti virové hepatitidě typu A a při dlouhodobém pobytu i proti typu B, proti břišnímu tyfu a japonské encefalitidě. 

Časový posun: +8 hodin v zimě (+7 hodin v létě)

Chcete zažít dobrodružství v ASII?