Sulawesi, Flores, Jáva, východní timor, malajsie, kambodža, vietnam
Poznejte matku přírodu

Autentické cestování

Zapomeňte na turistické autobusy, které vás „vyplivnou“ u památky a kde dostanete jen pár hodin na „prozkoumání“ okolí s průvodcem. Vy použijete všechny dopravní prostředky – vlak, letadlo, kolo, loď nebo motorku a  vše si vychutnáte tak dlouho, jak budete chtít. Jediná věc, která nás bude omezovat, bude jízdní řád.

Vy a matka příroda

Poznejte matku přírodu ve své nejsurovější podobě a vlastními silami zdolejte majestátní sopky. Jako odměnu vám však matka příroda nachystala také jedny z nejkrásnějších pláží světa, které si budete moci dosytosti vychutnat.

Udržitelný turismus

Na své cestě budete podporovat místní obyvatele a jejich rodiny. Nebudete toho litovat, místní obyvatelé nejsou zkažení masovým turismem a vřele vás přivítají mezi sebou.

Poznejte asijské země

Cestování po asijských zemích organizujeme pro skupiny max. 8 osob. Tato nabídka je vhodná pro cestovatele, kteří rádi poznávají aktivně, autenticky a nebojí se přesunů typickými asijskými dopravními prostředky.

Ostrov bohů, sopečné vrcholy, komodští draci, asijské metropole, liduprázdní pláže, starobylé památky, Rudí Khmérové, dobrodružství na motorkách

Znalost jazyka

Vystačíte si s češtinou. Český průvodce je s vámi již od nástupu do letadla až po návrat domů.

Cestovní období

Březen až listopad

Sestavení programu

 • Máme připraveny vychytané okruhy, které vám dokážeme přizpůsobit na míru
 • Itinerář můžeme přizpůsobit před odletem i na místě tak, aby vaše dobrodružství naplnilo veškerá očekávaní
 • Všechny země známe dokonale – ukážeme vám místa a předáme informace, které v žádném průvodci nenajdete
 • Zažijte to nejlepší, co tyto země nabízí

Průvodcovské služby

 • Český průvodce je vám k dispozici po celou dobu pobytu
 • Plynule hovoří také anglicky a francouzsky
 • Zažijete autentické cestování s veškerou volností v rozhodování, bez tlaku na čas

Cestovní asistence

 • Průvodce se postará o všechny transfery v dané zemi
 • Je s vámi již od nástupu do letadla, nemusíte tak mít strach ze samotného letu či letiště
 • Průvodce je s vámi po celou dobu i na vaší zpáteční cestě
 • Zažijete autentické cestování, které daná země nabízí

Ubytování

 • Během cestováni vám doporučujeme a zajišťujeme ubytování
 • K dispozici je široká škála od jednoduchého ubytování s prakticky neexistujícím sociálním zařízením až po nejluxusnější pěti hvězdičkové hotely
 • Námi doporučené ubytování se vždy bude pohybovat na slušném evropském standardu

Jak to probíhá?

avatar

Vyberete si okruh a doladíme itinerář

Okruh dokážeme přizpůsobit vašim očekáváním a potřebám.

avatar

Poradíme s letenkami a potřebnými formalitami

Pro nás je to brnkačka a vy ušetříte svůj čas.

avatar

Sejdeme se na letišti

Skvělé pro ty, co nemají zkušenost s létáním.

avatar

Zažíváte dobrodružství s našim průvodcem

Užijte si to!

avatar

Vrátíme se s vámi zpět

Ani na zpáteční cestě nebudete sami.

Kdo se o vás bude starat?

Kuba

„Cestováním bychom si neměli budovat nové a nové domovy, ale lépe poznávat domov, který máme v sobě.“

Kuba se narodil v Alžírsku, mamka je Češka a taťka Alžířan. Své dětství tak strávil cestováním mezi Alžírskem a Českou republikou a od malička má cestování v krvi. V mládí se vrcholově věnoval sportu, se kterým procestoval téměř celou Evropu. Jeho první velká cesta vedla do Malajsie a dál už to šlo ráz na ráz. Nejradši cestuje s batohem, ve kterém má vždy sbalené tenisky na běhání, protože sport je nejlepší způsob, jak poznat novou zemi a nové lidi. Kuba bude vašim průvodcem a jelikož je blázen do letectví a rád cestuje s domorodci, budete mít jistotu, že se na žádném letišti neztratíte a že zažijete autentické zážitky na cestách.

Adam

„Cesta je život říká se. Je to pravda. Cestujte, žijte!“

Adam, stejně jako jeho bratr Kuba, má kořeny v Alžírsku, kde strávil část dětství. Když se v 6 letech natrvalo přestěhovali do České republiky a odstartovali svou veslařskou kariéru, nazuli toulavé boty, které dodnes nevyzuli. Na svých cestách jde za nosem, za vůní koření a tradičních jídel. Nejednou zažil pocit geografické nejistoty a tak objevil místní autentická zákoutí, kterými provede i vás. Se svým bratrem mají za sebou už pěknou řádku cest, především křížem krážem Asií. Hned tak ho něco nevykolejí, a proto vám bude spolehlivým průvodcem. O veselých zážitcích a cenných zkušenostech si s vámi rád popovídá a to bez problémů klidně i v plynulé francouzštině nebo angličtině.

Praktické informace

Indonésie
Počasí

Jelikož se Indonésie rozkládá na obou stranách rovníků má dvě období: období sucha (trvá přibližně od dubna do října) a období dešťů (přibližně listopad až březen).

Teploty se pohybují po celý rok okolo 30 °C s vysokou vlhkostí.

Dny a noci jsou zde přibližně stejně dlouhé, rozednívá se okolo půl šesté a po šesté večer se opět stmívá.

Strava a alkohol

Základní potravinou je rýže. Indonésané ji jedí vždy a všude. Kuchyni ovlivňuje místní náboženství, takže s vepřovým masem, které islám zakazuje, se setkáte pouze na Bali, kde zase budete těžko hledat hovězí. Nejčastěji se k rýži nabízí sambal – pálivá chili omáčka.

Alkohol je tu poměrně drahý. U turistů vede pivo Bintang, různé regiony pak také nabízí specifické pálenky, vína či likéry.

Místní měna

Indonéská rupie, 1 000 rupiíí = přibližně 1,6 Kč. Především ve velkých městech i na letištích naleznete mnoho bankomatů (často jsou označeny cedulí ATM), z nichž si bez problémů lze vybrat omezenou sumu, většinou jde o maximální částku 1.000.000–2.000.000 Rp. Ve většině bankomatů lze vybírat s kartami Visa i MasterCard.

Voda

V Indonésii se nedoporučuje pít vodu z kohoutku. Balená voda je všudy přítomná a stojí jen pár korun.

Elektrika

Elektrické zásuvky jsou stejné jako u nás, všechny přístroje fungují bez redukce.

Internet

Lepší hotely a penziony zpravidla nabízejí wifi připojení, když už ne na pokoji, tak alespoň v hale, ale rychlost není závratná. Ideální způsob, jak získat data a ještě moci mezi sebou levně volat, je pořídit si sim kartu některého z místních operátorů, například Telkomsel.

Očkování

Není povinné, nicméně se doporučuje nechat se očkovat proti virové hepatitidě typu A a při dlouhodobém pobytu i proti typu B, proti břišnímu tyfu a japonské encefalitidě.

Časový posun

Jakarta +6 hodin v zimě (+5 hodin v létě), Bali + 7 hodin v zimě (+6 hodin v létě)

Vietnam
Počasí

Obecně platí, že do Vietnamu můžete jet kdykoli od března do listopadu. Od prosince do února bude chladno a nekoupatelno na většině turisticky zajímavých destinací. 

Na severní Vietnam je nejlepší období konec jara, léto a začátek podzimu.

Na střední Vietnam je nejlepší období od února do srpna.

Do jižního Vietnamu se dá vyrazit kdykoli.

Specifika vietnamského počasí

Počasí se ve Vietnamu dost zásadně liší každých zhruba 300 km. Proto je nejlepší ho neřešit a smířit se s ním.

Strava a alkohol

Jídlo je ve Vietnamu levné a jí se zásadně na ulicích. Každá část Vietnamu má svou typickou kuchyni a koření. Spolu vyzkoušíme všechny typické jídla. Základem jídla je rýže a nudle. Vietnamci rádi grilují . Jelikož je Vietnam bývalou francouzskou kolonií, naleznete zde pekárny a  bagety.

Pivo je zde levnější než voda a konkrétně v Hanoji spolu zavítáme do tzv. Beer station, kde pivo teče proudem. Opět díky francouzům se zde pěstuje i víno.

Vízum

Se schvalovacím dopisem

Vízum se lepí do pasu až ve Vietnamu na letišti. Předem ale musíte mít tzv. Approval letter, schvalovací dopis, (někdy chybně zvaný zvací dopis), který vystavuje imigrační úřad v Hanoji. Zajišťuje se přes internet. Pas musí být platný 6 měsíců po vstupu do země a vízum se musí vyřídit cca měsíc před odletem.

Místní měna

Dong. 1.000 dongů = 1 Kč. Ve Vietnamu se dají peníze měnit v bance, ve směnárnách (pouze v turistických oblastech) a ve zlatnictví. Právě zlatnictví nabízejí nejlepší kurz a najdete je na mnoha místech. Bankomatů je v zemi nespočet, ale doporučujeme jezdit sem s hotovostí.

Voda

Nedoporučuje se pití vody z kohoutku, balenou vodu jde koupit v každém obchůdku.

Elektrika

Elektrické zásuvky jsou stejné jako u nás, ovšem doporučujeme si vzít redukci na typ A a D.

Internet

Hotely a penziony mají většinou internet, který funguje bez problémů. Některá webové stránky jsou díky režimu cenzurované. Určitě stojí za to si pořídit místní sim kartu, která je levná a se kterou budete připojení k internetu po celou dobu cesty.

Očkování

Není povinné, nicméně se doporučuje nechat se očkovat proti virové hepatitidě typu A a při dlouhodobém pobytu i proti typu B, proti břišnímu tyfu a vemte si s sebou repelent s DEET

Časový posun

+6 hodin v zimě (+5 hodin v létě)

Kambodža
Počasí

Hlavní turistické období je od ledna do února. My však doporučujeme cesty během období dešťů, kdy je země krasně zelená, v zemi je minimum turistů a příkopy kolem slavného Angkor Vat jsou plné vody, což dokresluje majestátnost chrámů. Období dešťů představuje, narozdíl od vžitých představ, že zaprší na hodinu denně, během které si můžete vychutnat šálek kávy a pozorovat jak se země mění pod kapkami deště.

Strava a alkohol

Khmerská kuchyně je směsicí chutí thajských, indických, laoských, vietnamských a čínských, ale díky kolonizaci i chutí francouzských.  Charakteristickým rysem je požívání kokosu, kokosového koncentrátu či kokosového mléka. Téměř ke každému jídlu se podává rýže. Velice častým a  oblíbeným jídlem prodávaným ve stáncích na ulicích jsou bagety. Ty jsou zde pozůstatkem francouzské koloniální vlády a těší se velké oblibě jak u turistů, tak u domácích obyvatel.

Vízum

Nejlevnější a nejjednodušší variantou je vyřídit vízum na místě. Ať už na hranicích při překračování hranice po zemi či na letišti po příletu. Vízum je na 30 dnů, stojí 30 dolarů, potřebujete dvě pasové fotografie a  pas platný min. 6 měsíců.

Místní měna

Riel avšak v praxi se platí pouze americkým dolarem. Proto není potřeba vyhledávat směnárny. Bankomaty naleznete ve větších městech a  turistických centrech.

Voda

Nedoporučuje se pití vody z kohoutku, balenou vodu jde koupit v každém obchůdku.

Elektrika

Elektrické zásuvky jsou stejné jako u nás, ovšem doporučujeme si vzít redukci na typ A a G.

Internet

Hotely a penziony mají většinou internet, který je však pomalý a nestabilní. Doporučujeme koupit místní SIM kartu s daty.

Očkování

Doporučené očkování je proti břišnímu tyfu a hepatitidě A + B. a vemte si s sebou repelent s DEET

Časový posun

+6 hodin v zimě (+5 hodin v létě)

Východní Timor
Počasí

Stejně jako Indonésie, se kterou sdílí ostrov, má Východní Timor dvě období: období sucha (trvá přibližně od května do listopadu) a období dešťů (přibližně prosinec až duben).

Teploty se pohybují po celý rok okolo 30 °C s vysokou vlhkostí.

Dny a noci jsou zde přibližně stejně dlouhé, rozednívá se okolo půl šesté a po šesté večer se opět stmívá.

Strava a alkohol

Mezi nejoblíbenější místní jídla patří smažené ryby, různé mořské plody a  kuře s kari. Plus jsou tu oblíbená další indonéská, japonská, čínská a  portugalská jídla. Výborná je i známá místní káva, která je považována za jednu z nejlepších na světě. Alkohol hlavně víno (portugalské a  australské) a pivo se dají najít v hlavním městě v obchodních centrech určených pro cizince.

Vízum

Občané České republiky nepotřebují pro pobyt ve Východním Timoru víza. Stačí mít pas platný 6 měsíců od vstupu do země.

Místní měna

Americký dolar. Jelikož se zde platí dolarem nemusíte řešit směnárny, bankomaty jdou najít ve velkých městech.

Voda

Nedoporučuje se pití vody z kohoutku, balenou vodu jde koupit v každém obchůdku.

Elektrika

Elektrické zásuvky jsou stejné jako u nás, všechny přístroje fungují bez redukce.

Internet

Lepší hotely a penziony zpravidla nabízejí wifi připojení, když už ne na pokoji, tak alespoň v hale, ale rychlost není závratná. Doporučujeme zakoupení místní SIM karty.

Očkování

Není povinné, nicméně se doporučuje nechat se očkovat proti virové hepatitidě typu A a při dlouhodobém pobytu i proti typu B, proti břišnímu tyfu a japonské encefalitidě. 

Časový posun

+8 hodin v zimě (+7 hodin v létě)

Nepál
Počasí

Nepál má monzunové klimatické podmínky a dvě základní roční období. Sucho od října do května a monzuny od července do září. Teploty v hlavním městě v letních měsících běžně dosahují 30 ° C a zřídka klesnou pod 10 ° C. Sníh je v údolí Káthmándú velmi vzácný. Nejlepší období k návštěvě země, speciálně pro absolvování treků, je čas od března do poloviny květnaod září do poloviny listopadu.

Strava a alkohol

Nepálská kuchyně je silně ovlivněna indickou, čínskou a tibetskou kuchyní. Stravování je ve srovnání s Evropou velmi levné. Nepálským národním jídlem je dal bhat. Jídlo se skládá z velké porce rýže (bhat), pálivé čočkové polévky (dal), opražené zeleniny, případně brambor.

Dalším typickým nepálským jídlem jsou tibetské momo knedlíčky. Těsto se skládá z mouky, vody a soli, následně je tvarováno do tvaru taštiček, které jsou plněné zeleninou, jačím sýrem nebo mletým masem.

Z nápojů je vyhledávaný čaj masala. Jde o převážně černý čaj převařený spolu s mlékem a kořením. Ve městech i na treku se dají zakoupit i slazené nealkoholické nápoje typu Coca-Cola. Rakši je domácí pálenka vyráběna z pšenice nebo rýže a můžete ji koupit v některých podnicích. Nejdražší položkou, nejen na treku, je klasické pivo (Everest pivo).

V horských oblastech je kuchyně mnohem skromnější. Lze zakoupit především pokrmy z rýže, brambor, vajec a zeleniny. Cena jídla také stoupá s nadmořskou výškou a nedostupností terénu. V nadmořských výškách nad 4.000 m n. m. koupíte špagety se sýrem a kečupem. Specialitou je i steak z jaka.

Vízum

Je třeba mít platný pas minimálně 6 měsíců od data vstupu do země. Vízum do Nepálu je možno získat přímo na hraničním přechodu, nebo na nepálských ambasádách v zahraničí. Vízum na 30 dní vychází na 30 USD. Turistické vízum neopravňuje ke vstupu do většiny horských oblastí!

Místní měna

Nepálská rupie, 1 000 rupií = přibližně 8-9 EUR. Bankomaty naleznete ve všech větších městech a turistických místech. Doporučujeme si s sebou vzít dolary. V Kathmandu pak vyměníte i Eura.

Voda

Doporučuje se kupovat balenou vodu. 

Elektrika

Stejné jako u nás, ale můžete se setkat i se zásuvkami typu D a M

Internet

Ve většině hotelů mají k dispozici Wi-Fi stejně jako ve velkých městech. Občas i na treku narazíte na WiFi připojení.

Očkování

Není povinné.

Časový posun

Kathmandu +4:45 hodin v zimě (+ 3:45 hodin v létě)

Místní jazyk

Nepálština je oficiálním jazykem, ale ve větších městech se domluvíte anglicky.

Tabák a cigarety

S cigaretama nebo kouřením cigaret není problém.

Ubytování

V Nepálu nalezneme všechny typy ubytování od hostelů, přes guest housy po hotely západních standartů. Ubytování budeme hledat tak, abychom dostali co nejlepší poměr cena/kvalita. Na treku budeme pak spát v horských chatách u místních obyvatel. Jelikož se budeme pohybovat v nepřístupném terénu, nepočítejte s ubytováním na vysokém standartu nebo teplou vodou. Odměnou vám však bude životní zážitek a přívětivost místních lidí, u kterých budeme snídat i večeřet.

Let

Odlétáme z Prahy nebo Vídně, vyjímečně z Budapešti. Čeká nás jeden až dva přestupy (většinou jen jeden). Let z Evropy trvá cca 10 h podle místa odletu. Vždy budeme volit let s nejlepším poměrem cena/ kvalita/ doba letu / doba přestupu.

Co s sebou

Necestujte s kufrem! Všem doporučujeme cestovat pouze s krosnou.

Myslete na to, že se budeme pohybovat ve vysokohorských oblastech. Proto si přibalte věci do zimy. Pro ty, co si prodlouží cestu o výlet do džungle, doporučujeme přibalit lehké oblečení.

Základem všeho je dobrá obuv a krosna! Pro ty co chtějí, přibalte si s sebou trekové hole.

Drogerie bude dostupná pouze ve velkých městech. Důrazně doporučujeme vzít si s sebou veškeré léky z Evropy..

Na letištích jsou dostupné lékarny, my však doporučujeme si vzít vše potřebné s sebou.

Bhútán
Počasí

Počasí ovlivňují 2 faktory – různorodá nadmořská výška a vliv monzunů v severní Indii. Na většině území převládá chladné a suché vysokohorské podnebí. Na jihu se však setkáte se subtropickým podnebím. Období dešťů trvá od dubna/května do září/října. Jinak převládá subtropické podnebí. Průměrně v Bhútánu ročně spadne 1.500–3.000 mm srážek. Teploty se pohybují od -6 v zimě (leden) až po +30 v létě (červenec).

Strava a alkohol

Všechny pokrmy jsou pálivé, tak je potřeba se na tenhle fakt připravit. Jako příloha se podává většinou rýže, která se jí s masem (vepřové, hovězí, kuřecí) a zeleninou. Je samozřejmostí, že během naší společné cesty ochutnáte spoustu místních specialit!

Místo kávy se zde pije slazený čaj s mlékem (je všudypřítomný). Dále se setkáte s čajem servírovaným s máslem.

Z alkohlu tady převládá pivo a místní rýžová pálenka Arra.

Místní měna

Bhútánský ngulturum, kurzy jsou identické s indickou rupií, se kterou se zde běžně platí.  Bankomaty jsou přítomny jen ve velkých městech. Doporučujeme vyměnit peníze hned po příletu. Doporučujeme vzít si s sebou dolary

Voda

Doporučuje se kupovat balenou vodu. 

Elektrika

Doporučujeme si vzít adaptér na zásuvky typu D a G

Internet

Ve většině hotelů mají k dispozici Wi-Fi stejně jako ve velkých městech.

Očkování

Není povinné.

Časový posun

Kathmandu +5 hodin v zimě (+ 6 hodin v létě)

Místní jazyk

Dzongkha je oficiálním jazykem, ale ve větších městech se domluvíte anglicky.

Tabák a cigarety

S cigaretama nebo kouřením cigaret není problém.

Ubytování

V Bhútánu nalezneme všechny typy ubytování od hostelů, přes guest housy po hotely západních standartů. Ubytování je zajištěné dopředu a je součástí vašeho balíčku.

Let

Odlétáme z Prahy nebo Vídně, vyjímečně z Budapešti. Čeká nás jeden až dva přestupy (většinou jen jeden). Let z Evropy trvá cca 10 h podle místa odletu. Vždy budeme volit let s nejlepším poměrem cena/ kvalita/ doba letu / doba přestupu.

Co s sebou

Necestujte s kufrem! Všem doporučujeme cestovat pouze s krosnou.

Myslete na to, že se budeme pohybovat ve vysokohorských oblastech. Proto si přibalte věci do zimy.

Základem všeho je dobrá obuv a krosna! Pro ty co chtějí, přibalte si s sebou trekové hole.

Drogerie bude dostupná pouze ve velkých městech. Důrazně doporučujeme vzít si s sebou veškeré léky z Evropy..

Na letištích jsou dostupné lékárny, my však doporučujeme si vzít vše potřebné s sebou.

Chcete zažít dobrodružství v ASII?